Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Doroczne spotkanie formacyjne połączone z odnowieniem przyrzeczeń przeżywali na Jasnej Górze członkowie Legionu Maryi arch. częstochowskiej.
  Legion to stowarzyszenie ludzi świeckich, których celem jest głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny.


  W szeregach Legionu Maryi arch. częstochowskiej wielu jest także członków Bractwa św. Józefa. W dniu swego patrona podkreślają, że dziś trzeba wielkiego powrotu do ideałów, którymi żył Opiekun św. Rodziny:


  W arch. częstochowskiej posługę pełni 155-u Legionistów. Jest też 500 członków wspomagających.

  Intensywne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży wciąż trwają na Jasnej Górze. To za sprawą kolejnych tysięcy maturzystów, którzy mimo dnia wolnego od szkoły przybywają do Sanktuarium. W programach uczniowskich pielgrzymek są specjalne zawierzenia, spotkania z wolontariuszami ŚDM-ów a także np. nauka śpiewu hymnu tego lipcowego święta młodych:

  Pielgrzymki maturalne przeżywają dziś na Jasnej Górze młodzi arch. szczecińsko-kamieńskiej, diec. łowickiej i ze szkół pallotyńskich.

  Pielgrzymka maturzystów diec. łowieckiej ma już swoją tradycję. Jak powiedział bp Andrzej Dziuba młodzi z Łowicza i okolic przybywają na Jasną Górę już po raz 23-ci:

  „Maryja najbezpieczniejszym schronieniem i najpotężniejszym orężem w walce przeciwko królestwu ciemności” – to temat rekolekcji członków Bractwa królowej Polski. Głosi je egzorcysta ks. Piotr Glas z Anglii.
  - To nie przypadek, że nasze modlitewne spotkania poświęcone kultowi Maryi odbywają się w uroczystość Św. Józefa i w Kaplicy św. Józefa – powiedziała starsza Bractwa Maria-Emanuel Dziemian:  W czterodniowych rekolekcjach bierze udział ponad 700 osób z całej Polski.
  Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem wspólnoty powołanej przez papieża Klemensa XI w 1718 roku. Jego celem jest szerzenie kultu Maryi Jasnogórskiej zwłaszcza poprzez pierwszosobotnie akty zawierzenia.

  Dziś na Jasnej Górze odbędzie się Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Katowicach. To jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych zespołów wokalnych na Śląsku. Początek koncertu o 18-tej w bazylice. Wstęp wolny.

  Jutro odbędzie się siódma debata o Ślubach Narodu pod tytułem „Raport Jasnogórski 2016”. Dysputy to zainicjowany przez Zakon Paulinów cykl przygotowań do jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski i ponownego zawierzenia narodu polskiego Maryi, co nastąpi 3 maja. Spotkania w oparciu o Śluby Narodu Prymasa Tysiąclecia stanowią refleksję nad kondycją duchową Polaków. Tym razem rozważane będą słowa: „Abyście się społecznie miłowali”. Początek Raportu o godz.17-tej Mszą św. w KMB. Dyskusja rozpocznie się o 18.30 w Sali Rycerskiej.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>