Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

O nas

O nas

Radio Jasna Góra jest rozgłośnią sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Od 25 marca 1995 roku nadajemy z Duchowej Stolicy, z Serca Polski – z Jasnej Góry. Nasz głos w tradycyjny sposób poprzez fale krótkie na 100,6 FM dociera do słuchaczy w promieniu około 100 km od Jasnej Góry, ale dzięki internetowi, telewizji kablowej i sygnałowi satelitarnemu nadajemy na cały świat (zobacz jak nas słuchać).

A co nadajemy? Znaczną część czasu antenowego poświęcamy modlitwie, tej transmitowanej z Kaplicy Matki Bożej, z Bazyliki, z jasnogórskiego Szczytu i z wielu innych miejsc, w których gromadzą się pielgrzymi różnych stanów i grup, a także tej prowadzonej z radiowego studia z udziałem słuchaczy. W Radiu Jasna Góra można także usłyszeć autorskie audycje o tematyce ewangelizacyjnej, kulturalnej, patriotycznej, ale również głos Pielgrzymów przybywających do Matki Bożej, którzy dzielą się doświadczeniem wiary.

U początków Radia Jasna Góra stali: o. Stanisław Tomoń i o. Roman Majewski, który do 23 kwietnia 2008 r był pierwszym dyrektorem radia. Po Nim do 31 lipca 2017 r. funkcję dyrektora radia sprawował o. Kamil Szustak, a od 1 sierpnia 2017 r. funkcję tę przejął o. Andrzej Grad.