Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » "'Wiele zostało wam powierzone"


Niedziela, 06.10.2019

Na Jasnej Górze uczą się "nawracać portfele" i zarządzać ludźmi zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną. Kilkuset biznesmenów uczestniczy w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Przedsiębiorców i Pracodawców.

O idei pielgrzymki mówi ks. Przemysław Król, sercanin i opiekun Duszpasterstwa"'Talent".

- Często decyzje, które musimy podejmować są decyzjami trudnymi. Przybywamy, więc po wsparcie do Maryi, która była przecież żoną i matką przedsiębiorców - mówi Radosław Ciaś, jeden z uczestników pielgrzymki:

Celem pielgrzymki jest m.in. integracja środowiska przedsiębiorców i wypracowanie modelu formacji katolickich biznesmenów.

W programie spotkania znalazły się konferencje wygłoszone przez zaproszonych gości. Wśród prelegentów był m.in. Roman Kluska. Założyciel i wieloletni prezes Optimus S.A. podkreślił, że gonitwa za zyskami i towarzyszące jej odrzucenie Boga nie dają szczęścia.

Pierwsze jasnogórskie spotkanie przedsiębiorców i pracodawców zakończył akt zawierzenia całej społeczności Matce Bożej, a także Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył metropolita wrocławski i pomysłodawca pielgrzymki arcybiskup Józef Kupny.

W rozmowie z Radiem Jasna Góra przewodniczący Rady ds. Społecznych KEP nawiązując do hasła spotkania - 'Wiele zostało wam powierzone' - powiedział:

Specjalne wideo przesłanie do uczestników pielgrzymki skierowała także Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości życzyła przedsiębiorcom by w dążeniu do wzbogacenia się nie tracili z oczu odpowiedzialności za swoich pracowników i fundamentalnych wartości.

Organizatorem I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców i Pracodawców były duszpasterstwa 'Talent' i 'Nostra Res', a także Jasnogórski Instytut Maryjny.

Autor: AN

Zobacz również

Niedziela Palmowa - zapowiedź

Niedziela Palmowa - zapowiedź

Środa, 01.04.2020

Tegoroczna Niedziela Palmowa na Jasnej Górze przeżywana będzie bez udziału wiernych. W Mszach św. celebrowanych w Duchowej Stolicy Polski, która w ostatnich dniach stała się narodowym centrum modlitwy w intencji zatrzymania pandemii, uczestniczyć można będzie za pośrednictwem transmisji medialnych, o których mówi kustosz Sanktuarium o. Waldemar Pastusiak.

Autor: IB

Golgota naszych czasów

Golgota naszych czasów

Środa, 01.04.2020

Odosobnienie, strach, cierpienie a w wielu przypadkach także i zwątpienie - koronawirus staje się Golgotą naszych czasów. Izolacja komplikuje nie tylko naszą codzienność, potrzebę relacji, ale przede wszystkim naszą duchowość, co jest szczególnie ważne teraz, gdy przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Autor: IB

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Środa, 01.04.2020

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową w całej Polsce odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, w tym roku jednak ze względu na panujący w kraju stan epidemii będzie ona miała zupełnie inny wymiar niż zwykle.

Autor: IB

Nie mogą być w swoich parafiach, posługują na Jasnej Górze

Nie mogą być w swoich parafiach, posługują na Jasnej Górze

Wtorek, 31.03.2020

Paulini z zagranicznych placówek, którzy uczestniczyli w marcowej kapitule generalnej, a z powodu epidemii koronawirusa nie mogą powrócić do swoich parafii, teraz posługują na Jasnej Górze. Cały czas są także w kontakcie ze swoimi wspólnotami.

Autor: AN

Straż Jasnogórska:

Straż Jasnogórska: "pielgrzymi ze zrozumieniem podchodzą do wprowadzonych w Sanktuarium obostrzeń"

Wtorek, 31.03.2020

W zawiązku z epidemią koronawirusa na Jasnej Górze obowiązują restrykcje związane m.in. z ilością osób przebywających na terenie Sanktuarium.

Autor: AN

@JasnaGoraNews

@JasnaGoraNews

Poniedziałek, 30.03.2020

W czasie epidemii koronawirusa pielgrzymi jasnogórscy pozostający w domach pragną podtrzymać więź z sanktuarium, coraz częściej korzystają z jasnogórskich mediów społecznościowych, w tym z twittera. Krótkie teksty i zdjęcia ukazują Jasną Górę, która wciąż tętni rytmem modlitwy podtrzymywanej przez Paulinów, trwających na 'duchowym posterunku' mimo braku pielgrzymów.

Autor: AS