Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » ▶️ Grzegorz Andrzej Kłeczek – Na skrzydłach wiary i rozumu


Poniedziałek, 20.11.2023

▶️ Grzegorz Andrzej Kłeczek – Na skrzydłach wiary i rozumu

Grzegorz Andrzej Kłeczek, były basista Sztywnego Pala Azji i założyciel zespołu Apetyt Architekta,


wydał płytę „Na skrzydłach wiary i rozumu”.
To wyśpiewane świadectwo jego nawrócenia:
"Historia mego nawrócenia i nawracania się na co dzień trwa od około 6 lat, poprzedzona latami walki o zmianę mego serca i stylu życia. Bóg Przemienił moje życie i stałem się innym człowiekiem. Od tego czasu śpiewam i gram na Chwałę Bożą. Powstało we mnie pragnienie dzielenia się piosenkami, mając nadzieje, że forma i treści zawarte w utworach zachęcą nas wszystkich do refleksji i zatrzymania się, oraz zadumy nad tym kim jesteśmy, po co jesteśmy, oraz dokąd zmierzamy"





1. Owoce
2. Tyle lat
3. Gdziekolwiek
4. Dotknij mnie
5. Zapamiętasz
6. Nie mów nic
7. Wyobraź sobie
8. Już niedługo
9. Wór kamieni niewybaczeń (modlitwa)
10. Blisko tak
11. Masz to w sercu
12. Blues Kolejny

Autor: PG

Zobacz również

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Poniedziałek, 06.05.2024

Minęły 2 lata od premiery albumu Melodie nocy, która była sporym sukcesem. Można śmiało powiedzieć, że każda z płyt była inna i rzuciła nowe światło na krainę łagodności czyli nurt piosenki turystycznej. Początek roku 2024 zwiastuje kolejną premierę - nowe dźwięki, innowacyjne aranżacje i style, w których zanurzyło się Grzane Wino, nagrywając 17 piosenek.

Płyta „Po tamtej stronie gór" jest pokazaniem wędrówki człowieka, czasem samotnego, a czasem wędrującego z kimś, stąpającego po kamienistej życiowej drodze w dążeniu do krainy wiecznego spokoju i radości, pośród tego co najbardziej kochał za życia. Tematycznie jest to taki powrót do korzeni zespołu, ponieważ jest tam sporo tekstów inspirowanych górami.

Autor: RJG

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Sobota, 04.05.2024

W cyklu „Goście z wydawnictwa”, radiowym magazynie kulturalnym, w tym tygodniu na antenie Radia Jasna Góra proponujemy odcinek specjalny.

Autorka cyklu Agata Nalichowska zaprasza do odwiedzenia jednego z najciekawszych miejsc na Jasnej Górze – Starej Biblioteki Jasnogórskiej. Gościem audycji jest Przemysław Jaskurzyński z Jasnogórskiego Centrum Informacji.

Autor: DR

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Piątek, 03.05.2024

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości, suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w homilii Mszy św. sprawowanej na Jasnogórskim Szczycie, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski.

Autor: o.AG

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Piątek, 03.05.2024

Lekcje religii w szkołach, aktualny stan przygotowań do wdrożenia standardów ochrony małoletnich przed przemocą w placówkach kościelnych, ochrona życia ludzkiego oraz eskalacja działań wojennych za wschodnią granicą i w Ziemi Świętej były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali 2 maja, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze.

Autor: o.AG

Rozważanie Apelowe abpa Tadeusza Wojdy

Rozważanie Apelowe abpa Tadeusza Wojdy

Piątek, 03.05.2024

Dzisiejszy świat i społeczeństwo potrzebują duszy, a jest nią chrześcijaństwo oparte na trwaniu w Jezusie Chrystusie – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w rozważaniu podczas Apelu Jasnogórskiego, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, którą obchodzimy 3 maja.

Autor: o.AG

Jasna Góra jednoczy Polaków w kraju i za granicą

Jasna Góra jednoczy Polaków w kraju i za granicą

Czwartek, 02.05.2024

Dziś Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i deklarujących polskie korzenie. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Dzień Polonii i Polaków za Granicą został ustanowiony w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich wielowiekowy dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości.

Autor: DR