Get Adobe Flash player

Wydarzenia

  • - Trzeźwość to nie tylko wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych – mówią przybywający dziś na Jasną Górę pielgrzymi. W Kościele Katolickim w Polsce trwa 51-wszy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  
    - Modlitwa w intencji trzeźwości Narodu na Jasnej Górze zanoszona jest także w czasie trwającego w Sanktuarium Nabożeństwa 40-godzinnego – mówi o. Michał Legan, paulin: 
    W czerwcu rok rocznie do Sanktuarium z pielgrzymką przybywają Anonimowi Alkoholicy i Narodowa Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Ich uczestnicy podkreślają, że uzdrowienie z uzależnień uprosili przed Cudownym Obrazem Matki Bożej: 
    W Jasnogórskim Centrum Zawierzenia zapisać się można także do Księgi Trzeźwości. W każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 15:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odprawia jest Msza Święta w intencji wszystkich podejmujących dzieło abstynencji. 
    Hasłem 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu są słowa: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Stanowią one nawiązanie do słów św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>