Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dla Niepodległej, pod takim hasłem na Jasnej Górze spotykają się dziś sympatycy i członkowie polskich klubów sportowych podczas X Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców.
  Pielgrzymkę od początku animują salezjańskie wspólnoty ewangelizacyjne i od początku podkreślany jest mocno jej wymiar patriotyczny, mówi historyk, ks. Jarosław Wąsowicz, dziennikarz Radia Poznań i współorganizator wydarzenia.  Na wałach Jasnej Góry odbędzie się dziś jedyna w całej Polsce „oprawa” organizowana poza stadionem. Oprawą kibice nazywają prezentację sztandarów i znaków klubowych, towarzyszą jej zwykle znamienne symbole patriotyczne,  - tłumaczy  ks. Jarosław.  „Jest do dla nas piękny czas spotkania z Bogiem ale i spotkania z człowiekiem, bratem kibicem, który pragnie doświadczyć przemiany serca” – tak o dorocznym spotkaniu fanklubów sportowych mówi ks. Leszek Zioła, Dyrektor Szkół Salezjańskich w Szczecinie.  „Mówiąc o jubileuszowym dziesiątym już spotkaniu na Jasnej Górze trzeba powiedzieć również o owocach pielgrzymki, jakie my księża pełniący duchową opiekę nad jej uczestnikami dostrzegamy od samego początku pielgrzymowania do Sanktuarium”- dodaje ks. Leszek  Kibice spotkali się w Kaplicy Matki Bożej podczas Mszy św. o godz. 12.00. w intencji Ojczyzny oraz intencjach jakie kibice umieszczali w mediach społecznościowych. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.  Następnie w Auli o. Augustyna Kordeckiego odbędzie się szereg wykładów zaproszonych gości: historyków, dziennikarzy i artystów a także prezentacja idei Trybunału Narodowego, której dokona red. Tadeusz Płużański.  W tym roku na jubileuszową X Patriotyczną Pielgrzymkę przybyło ok. 5 tys. kibicow.

  Dziś na Jasnej Górze i w każdym paulińskim klasztorze na świecie rozpoczyna się nowenna przed zewnętrzną uroczystością ku czci patrona zakonników, św. Pawła I Pustelnika.
  Do udziału w szczególnej modlitwie, podczas której śpiewane są hymny ku czci Patriarchy Zakonu zaprasza Dyrektor Radia Jasna Góra o. Andrzej Grad.  Każdego dnia w czasie trwania nowenny o godz. 18.00 ojcowie i bracia paulini gromadzą się w Kaplicy św. Pawła I Pustelnika. Tam też w obecności wystawionych na ołtarzu relikwii Świętego z Teb, z udziałem zgromadzonych wiernych, śpiewany jest jeden z dwóch hymnów mówiących o życiu św. Pawła.  
  W ostatni dzień nowenny, w niedzielę 21 stycznia o godz. 16.15 odbędzie się tzw.  zewnętrzna uroczystość, z udziałem bpa Antoniego Długosza. Tego dnia przybyłe na nabożeństwo dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo a także drobne podarunki. Św. Paweł Pustelnik jest bowiem również patronem dzieci oraz kobiet w stanie błogosławionym.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>