Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dziękujemy Bogu przez ręce Matki Bożej Częstochowskiej za dar życia zakonnego mówią siostry ze Zgromadzenia Św. Józefa, które w Sanktuarium przeżywają dzień dziękczynienia za powołanie.
  Jak powiedziała s. Ezechiela, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Częstochowie, prowadzonego przez wspólnotę, dzisiejsza modlitwa na Jasnej Górze wpisuje się w cały rok dziękczynienia.
  Na Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej i okolicznościowym przedstawieniu na Halach św. Józefa zgromadziły się siostry z różnych wspólnot prowincji wrocławskiej, zaproszeni goście oraz współpracownicy i podopieczni placówek prowadzonych przez zgromadzenie. 
  „Matko Boża, co dalej?” – pytają przybywający niemal każdego dnia do Jasnogórskiego Sanktuarium maturzyści z całej Polski.  Dziś w Kaplicy Cudownego Obrazu swoje rozterki i nadzieje powierzają Matce Bożej uczniowie m.in. z I LO z Białej Podlaskiej, Zespołu Szkół im. gen. Józefa Bema z Siedlec i I LO z Włodawy:
  W tym tygodniu do Sanktuarium przybędą jeszcze uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych z diecezji ełckiej i III grupa maturzystów z archidiecezji lubelskiej.  
  Już dziś, o godzinie 18.00 w Jasnogórskiej Bazylice, będziemy mieli możliwość wysłuchania koncertu z okazji 50-lecia pracy twórczej prof. Sławomira Czarneckiego. 
  Sławomir Czarnecki to kompozytor, pedagog i organizator życia muzycznego, a także wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 
  - Maestro Czarnecki bardzo mocno związany jest z Jasną Górą. Pierwszy skomponowany przez niego utwór został wykonany 50 lat temu w Kaplicy Matki Bożej - mówi współorganizator dzisiejszego wydarzenia Jarosław Jasiura:
  - To wydarzenie muzyczne wpisuje się także w obchody przeżywanego niedawno dnia papieskiego - dodaje o. Nikodem Kilnar, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych: 
  W czasie koncertu wysłuchamy Mszy Jasnogórskiej, skomponowanej i wykonanej po raz pierwszy w ramach XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater.
  Wśród wykonawców znajdą się m.in. Gabriela Gołaszewska – sopran, Michał Przygoński – baryton, a także Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski Pueri Claromontani, Chór Kameralny Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Józefa Elsnera z Warszawy. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>