Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Niezwykłe świętowanie


Środa, 25.03.2020

Niezwykłe świętowanie
"Radosnego i pokornego przeżywania jubileuszu" życzył Przełożony Generalny Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski zespołowi i słuchaczom Radia Jasna Góra w 25. rocznicę istnienia rozgłośni. Ze względu na epidemię koronawirusa obchody rocznicowe zostały wyraźnie ograniczone, a radość świętowania współdzielimy przede wszystkim z naszymi przyjaciółmi i słuchaczami w czasie całodziennego specjalnie przygotowanego programu.

Każdy jubileusz to okazja do podsumowań, powrotu do źródeł i spojrzenia w przyszłość. Dziś przypominamy sobie o ewangelizacyjnym, modlitewnym, społecznym i wychowawczym charakterze naszej rozgłośni.

- Przy zmieniającej się rzeczywistości, rosnących wymaganiach i nowych pomysłach zespół Radia Jasna Góra musi pamiętać, że wśród najcenniejszym momentów radiowego programu są głoszenie Ewangelii i kontakt z pielgrzymami - zauważył o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Od początku Radio Jasna Góra stara się być obecne wszędzie tam gdzie są Paulini. Towarzyszymy m.in. święceniom diakonatu w Krakowie na Skałce, składaniu pierwszej profesji zakonnej przez nowicjuszy w Leśniowie, relacjonujemy Paulińskie Dni Młodych i jesteśmy z mikrofonem na trasie wielu pielgrzymek zmierzających do częstochowskiego Sanktuarium.

- To pokazywanie żywotności jasnogórskiego charyzmatu w ramach przekazu Radia Jasna Góra jest bardzo ważne - powiedział o. Arnold Chrapkowski, Przełożony Generalny Zakonu Paulinów.

Radio Jasna Góra rozpoczęło nadawanie 25 marca 1995 roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Najświętszej Maryi Panny.

Autor: BZ

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN