Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Trzy filary


Wtorek, 24.03.2020

Trzy filary
Post, modlitwa, jałmużna, od postanowień dotyczących tych trzech filarów Wielkiego Postu rozpoczęła się w środę popielcową nasza czterdziestodniowa wędrówka ku Świętom Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie, kiedy podczas posypywania głów popiołem każdy z nas słyszał nad sobą głos kapłana mówiący: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” oraz „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, nikt nie spodziewał się, że tegoroczna droga do Paschy stanie się dla ludzkości drogą krzyżową naznaczoną epidemią, która ogarnie cały świat.
Dziś dostrzegamy, jak mocno zostaliśmy przez zaistniałą sytuację ograbieni, chociażby z dostępu do sakramentów. Ta sama sytuacja może jednak stać się dla nas pouczającą.

Zdecydowanie utrudniony jest też dostęp do sakramentu pokuty i pojednania jednak, jak dodał dalej o. Jakub Szymczycha, będąc w połowie drogi do świąt pamiętajmy o priorytetach.

Na Jasnej Górze do spowiedzi przystąpić można każdego dnia w Kaplicy Sakramentu Pokuty w godzinach od 06:15 do 19:30.

Autor: IB

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN