Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Poświęcenie sztandaru Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach


Poniedziałek, 10.02.2020

Poświęcenie sztandaru Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
W 101-szą rocznicę powołania Straży Więziennej, na Jasną Górę przybyli funkcjonariusze Służb Więziennych, będący spadkobiercami formacji mundurowej porządku publicznego powstałej w niepodległej Polsce. Modlitwa zawierzenia związana jest z poświęceniem sztandaru Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, który z początkiem 2020 roku otrzymał nowe uprawnienia. Liturgii przewodniczył Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

- Zmiana nazwy wiąże się z przekształceniem struktur i zadań, ale i ze wzrostem prestiżu placówki - mówi Ppłk Dariusz Małolepszy, Komendant Ośrodka.

Szkolenia realizowane w Centralnym Ośrodku w Kulach będą przeznaczone dla personelu średniego - mówi Gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

W Polsce w służbach więziennych na różnych szczeblach zatrudnionych jest 30 tys. osób. Funkcjonariusze nadzorują 130 jednostki penitencjarne, w których przebywa 75 tys. więźniów. Realizowane są obecnie nowe projekty resocjalizacyjne - podkreśla Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Na mocy Zarządzenia Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Ośrodek Służby Więziennej w Kulach od 1 stycznia 2020 r. stał się Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej.

Autor: AS

Zobacz również

Z zawierzenie KUL

Z zawierzenie KUL

Niedziela, 23.02.2020

Modlitwa za wszystkich, którzy wspierają Katolicki Uniwersytet Lubelski i zawierzenie nowego uniwersyteckiego centrum medialnego to intencje jasnogórskiej pielgrzymki przedstawicieli KUL-u.

Autor: IT

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB