Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Misjonarz na post 2023
Data
2023-02-22 - 2023-04-06
Tytuł:
Misjonarz na post 2023
Organizator:
Portal misyjne.pl oraz redakcja Misyjne Drogi
Adres www:
Informacje:

Dołącz do akcji „Misjonarz na Post” 2023!
Na świecie pracuje obecnie 1741 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest także to… duchowe.

Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.
„Misjonarze są najlepszymi dyplomatami promującymi nasz kraj na obczyźnie. Dyplomacja zawodowa obłożona jest wieloma warunkami, natomiast bezpośrednio z ludźmi kontaktuje się misjonarz” – mówił na konferencji prasowej rozpoczynającej jedną z edycji akcji abp Stanisław Gądecki. To właśnie misjonarze są często jedynymi osobami, które nie tylko pomagają ale także uczą, pokazują ludziom nowe perspektywy czy dają narzędzia do tego, by poprzez edukacje mieć wpływ na swoje życie. I to właśnie najczęściej w takiej perspektywie przedstawia się ich posługę. Trzeba jednak pamiętać, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata.

Przyjaciele Misji to osoby, które modlą się za misjonarzy i misje przez cały rok.

Aby dołączyć do akcji wylosuj misjonarza, którego obejmiesz modlitwą przez okres Wielkiego Postu.

https://misjonarznapost.pl/