Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
XIV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka
Data
2022-10-01 - 2023-04-22
Tytuł:
XIV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka
Organizator:
Fundacja „Pro Arte Christiana"
Informacje:

XIV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem" rozpocznie się 1 października 2022 roku, a zakończy Galą Finałową połączoną z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej 22 kwietnia 2023 roku w Kaliszu.


Konkurs adresowany jest do uczestników od 3 do 20 lat i podzielony na trzy edycje artystyczne: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).

Celem konkursu jest inspirowanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk do rozwijania pasji i wrażliwości artystycznej, odkrywanie młodych talentów plastycznych, fotograficznych i recytatorskich, także wśród dzieci niepełnosprawnych oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka. Przez trzynaście lat udział w konkursie wzięło udział ponad 14 tysięcy uczestników z Polski, Australii, Austrii, Białorusi, Chin, Czech, Hiszpanii, Grecji, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Dotychczasowe edycje pokazały, że Konkurs dociera do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, a nawet studentów oraz do podopiecznych świetlic terapeutycznych i ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości.

W XIV edycji konkursu proponujemy uczestnikom następujące tematy prac plastycznych i fotograficznych:
- Polska, moja Ojczyzna,
- Polskie obrzędy i zwyczaje ludowe,
- Sport
- Kapliczki maryjne
- Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna...
- Kosmos,
- Makro i mikro świat,
- Bohaterowie bajek i baśni
- Bóg Ojciec