Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Marsz dla Życia i Rodziny - Częstochowa 2022
Data
2022-05-29
Tytuł:
Marsz dla Życia i Rodziny - Częstochowa 2022
Organizator:
Archidiecezja Częstochowska - Referat Duszpasterstwa Rodzin
Informacje:

Archidiecezja Częstochowska zaprasza do udziału w wydarzeniu, jakim będzie Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie, który odbędzie się 29 maja 2022 roku. Marsz zostanie poprzedzony konkursami dla dzieci i młodzieży związanymi z tegorocznym hasłem  „PO STRONIE ŻYCIA”. Organizatorem konkursów jest Wspólnota „Pielgrzymi Niepokalanej” we współpracy z Referatem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Częstochowskiej. Konkurs, którego celem jest promowanie rodziny i życia, jako najważniejszych dla człowieka wartości, obejmuje trzy grupy wiekowe:

•     dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci z klas I -III szkół podstawowych. Jest to konkurs plastyczny, którego tematem jest RODZINA.

•     dzieci i młodzież z klas IV - VIII szkół podstawowych. Jest to konkurs poetycki, którego tematem jest „ŻYCIE TO DAR”.

•     młodzież ze szkół średnich. Jest to konkurs medialny – nagranie krótkiego filmu o temacie „PO STRONIE ŻYCIA”.

Konkursy będą trwały od 25 kwietnia do 19 maja 2022 roku. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny na błoniach jasnogórskich 29 maja 2022 roku.

Zapraszamy serdecznie do promowania życia!