Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci
Data
2021-10-25 - 2022-03-31
Tytuł:
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci" 2021
Organizator:
Fundacja „Pro Arte Christiana"
Informacje:

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci"  jest adresowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych klasy I – IV.

Naszym celem jest popularyzowanie postaci Papieża Franciszka wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych. Konkurs dociera również do podopiecznych świetlic terapeutycznych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości.

Przez siedem lat trwania konkursu wpłynęły 1702 prace z Polski, USA, Kazachstanu, Chin, Ukrainy, Litwy. Wszystkie edycje konkursu były zorganizowane w sposób profesjonalny i zyskały przychylne opinie patronów honorowych, mediów, darczyńców, uczestników i ich opiekunów.

Prace konkursowe ocenia profesjonalne jury z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Konkurs chcemy rozpocząć 25 października 2021 roku i zakończyć w marcu 2022 roku Galą Finałową połączoną z wręczeniem nagród w Kaliskim Sanktuarium Świętego Józefa.


Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

J. E. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce
J.E. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański,
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
J.E. Biskup Damian Bryl, Biskup Kaliski