Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. o. Ludwika Wrodarczyka
Data
2020-06-01 - 2020-10-20
Tytuł:
Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. o. Ludwika Wrodarczyka
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr1 im. Adama Mickiewicza w Radzionkowie
Informacje:

"Ogólnopolski konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży" Oficjalny organizator wydarzenia to Szkoła Podstawowa nr1 im. Adama Mickiewicza w Radzionkowie, której dyrektorem jest mgr Marek Napieraj.

  Ideą konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie pamięci o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI poprzez czerpanie inspiracji z jego szlachetnej postawy, miłości do bliźniego, a także głębokiego zawierzenia Bogu i Maryi Niepokalanej - mówi pomysłodawczyni konkursu mgr Dagmara Nawratek prowadząca konkursowy blog oraz fanpage na Facebooku.

 

Sługa Boży o. Ludwik Wrodarczyk OMI to polski oblat i męczennik, który urodził się 25 sierpnia 1907r. w Radzionkowie. Był on również patronem tamtejszego gimnazjum. Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie uhonorował go medalem oraz dyplomem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" za ratowanie życia Żydom w czasie wojny.

- Życie oblata zainspirowało mnie do stworzenia osiemnastu scenariuszy teatralnych, a także do napisania wielu artykułów oraz książki pt.„Ojciec Ludwik Wrodarczyk OMI. Portret duchowy”. Byłam członkinią obsady aktorskiej w filmie dokumentalnym „Z Radzionkowa na ołtarze” oraz kuratorką wystawy pod tym samym tytułem. Uważam, że był to człowiek wyjątkowy, a jego niezwykła postawa zasługuje na rozgłos - zauważa sekretarz i koordynator konkursu mgr Maria Kielar-Czapla.

Wiersze należy przesyłać do 25.10.2020r. na adres: ogolnopolskikonkurspoetycki@gmail.com , a ich tematyka powinna w dowolny sposób nawiązywać do wartości krzewionych przez oblata. Regulamin konkursu jest dostępny na blogu: https://ogolnopolskikonkurspoetycki.blogspot.com/ .