Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

BeU - Jezu, ja

BeU - Jezu, ja

BeU Zespół:
Tekst, muzyka, wokal, chórki, bas, instrumenty klawiszowe, programowanie: Urszula Bednarczyk.
Gitara: Jarosław Maksim
Perkusja: Przemysław Pawlas
Gościnnie: Flet – Joanna Czyszczoń
Nagrania: Marek Majewski w Majart Studio, Urszula Bednarczyk w Studio Północna, TZAR Studio Cezary Socha
Miks i mastering: Grzegorz Mukanowski
Okładka: Joanna Czyszczoń

Płyta ma promować wspólnotę „Do Tańca i do Różańca” (Wspólnota Chrześcijańskich Singli) do której przynależy Ula – liderka zespołu BeU.

U źródła naszej muzyki leży przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu. Muzycznie nasze piosenki to wypadkowa upodobań do „czarnych” gatunków: funka, disco, r’n’b, soulu, gospel, ale także rocka i popu. W muzyce i tekstach pojawia się też polska melancholia… Słowem – CCM, czyli współczesna muzyka chrześcijan (contemporary christian music). Nasze piosenki mają polskie teksty. Nazwę zespołu czytamy także po polsku. 

Zespół powstał w lipcu 2013r., choć repertuar dla niego autorka utworów – Urszula Bednarczyk – tworzyła od dwóch lat, nie sądząc, że kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, raczej z założeniem tworzenia do szuflady. Niektóre piosenki powstały jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, stąd stopniowo repertuar zyskał pewną rzeszę odbiorców, którzy zaczęli namawiać na „wypłynięcie na głębię”… Najintensywniej namawiał do upublicznienia tych piosenek perkusista Przemek Pawlas, z którym Ula współpracowała już wcześniej w kilku projektach.

Pierwsze koncerty zespół BeU zagrał jako duet – Urszula Bednarczyk (wokal, bas) i Przemysław Pawlas (perkusja). Aktualnie na scenie wspiera sekcję rytmiczną także perkusjonista Zbigniew Chomicz, Jarosław Maksim (gitara) i cztery wokalistki – Anna Furtak-Filip, Marta Oniśk, Agnieszka Żywicka i Karolina Sierocińska. Więcej na www.beu.net.pl

Mamy już naszą płytę!!! W tym trudnym czasie, mimo tak wielu przeciwności, na przekór wszystkiemu chcemy ją Wam przedstawić. W niedzielę 15 listopada 2020 r. o godz. 19.00 odbył się koncert online – „Jezu, ja” PREMIERA LIVE SESSION. Specjalnie dla Was zagraliśmy utwory z najnowszej płyty w lubartowskim studio Majart. Dużo na naszym nowym albumie niepokoju, dramaturgii, trudnych emocji, ale także – mamy nadzieję – pocieszenia i nadziei, tak bardzo dziś potrzebnej. Trudno zaufać Bogu w sytuacji zagrożenia, powiedzieć „Jezu, ufam Tobie”, zostaje tylko ciche wezwanie „Jezu, ja…”Jezu, ja… chcę Ci tyle powiedzieć, ale jak przychodzi mówić, to brakuje mi słów. Jezu, idź pierwszy, będę iść za Tobą. Jezu, ja gubię się i tracę Cię z oczu, wątpię, czy to na pewno Ty? Odwracam się – jednak jesteś, wyszedłeś mnie szukać. Masz mnie na oku, znasz mnie. Próbuję iść tam, gdzie inni, ale często zawracasz mnie z drogi. Dlaczego akurat mnie? Przecież to dobra, prosta, szeroka droga, inni świetnie sobie radzą i chwalą ją sobie… Niewiele z tego rozumiem, ale mówię „tak”. Jezu, ja … ufam Tobie.

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: