Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Dźwięki w godzinie ciszy

Dźwięki w godzinie ciszy

Kilka słów o Projekcie
Pomysł dotyczy ewangelizacyjnego dzieła w multimedialnej formie. Mowa tu o muzyce i obrazie przedstawianej na żywo równocześnie. Tematem jest Męka Pana Jezusa od momentu modlitwy w Ogrójcu aż po Zmartwychwstanie, którego w projekcie ewangelizacyjnym zabraknąć nie może, ponieważ musi on nieść ze sobą przesłanie nadziei!

Płyta nagrana profesjonalnie w studiu Vivisound w Otwocku i wydana przez Wydawnictwo Św. Jerzego, działające przy Białostockiej Kurii Metropolitalnej, nosi tytuł: „Dźwięki w Godzinie Ciszy…”. Sama zaś trasa koncertowa w kościołach i innych miejscach całej Polski odbywa  się przede wszystkim w czasie Wielkiego Postu (choć nie tylko) pod hasłem: „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek …”.

Właśnie… pierwszy i jedyny jak do tej pory pomysł przedstawienia Pasji za pomocą tych trzech narzędzi. Muzyka zagrana na gitarach (akustyczna, klasyczna i pudło jazzowe) oraz subtelnie, z wyjątkowym wyczuciem tematu, uderzanej perkusji i innych nietypowych instrumentów perkusyjnych – a do tego przedstawiane równocześnie na dużym ekranie rysunki, tworzone ręką na piasku. A wszystko to skoordynowane w czasie, tak, że odpowiednie momenty Męki Pana przemawiają i zapadają głęboko na długi czas w serca ludzi słuchających i oglądających ten przekaz. Na to właśnie wrażenie liczymy, mając świadomość tego, że właśnie ono może pomóc w dotarciu do dzisiejszego człowieka z tak trudnym Tematem…

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: