Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

NSA - Inny

NSA - Inny

Zespół NSA „Muzycznym Odkryciem Roku 2023” radia CCM! To świeży i oryginalny skład twórczych osób z pasją do muzyki. Większość z nich jest absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. W listopadzie 2022 roku wydali swój debiutancki w pełni autorski album „Inny”.

Jesteśmy młodymi ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem szukają żywego Boga – tak mówi o sobie zespół NSA tworzący muzykę chrześcijańską.

Swoje autorskie utwory zaprezentowali na przesłuchaniu w konkursie „NON-STOP CCM” i wygrali! O czym opowiada ich muzyka? Piosenki poruszają tematykę nurtującą młode pokolenie, czyli jak znaleźć odwagę by być na prawdę sobą przed Bogiem i móc swobodnie czuć się w Jego obecności. NSA tworząc utwory czerpie inspirację z Pisma Świętego, dlatego śpiewa także o wyjątkowym połączeniu między człowiekiem a Stwórcą o jakim mowa jest w Biblii. Odpowiadają na pytanie o to jak możemy błogosławić Boga, aż w końcu muzycznie obrazują wyjątkowe Spotkanie, które kiedyś już się wydarzyło na Krzyżu i które jest dla każdego z nas ciągle realne!

Naszym celem jest tworzenie polskiej muzyki uwielbienia opartej na naszych doświadczeniach i wrażliwości. Wierzymy, że dzięki autentyczności i prawdzie jaką będzie niosła dotknie serc ludzi poszukujących żywego Boga jak również tych, którzy pragną być w Jego obecności - mówi Marta Kaczmarczyk, kompozytorka piosenek i wokalistka.

Warto wspomnieć, że projekt nagrania debiutanckiej płyty został sfinansowany dzięki wielkiemu sercu i hojności darczyńców, którzy wsparli NSA za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. 30% zebranej kwoty NSA przekazało organizacji UNICEF na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie.

Cała płyta jest dostępna na kanale YouTube zespołu NSA oraz na platformach streamingowych. Na żywo będzie można ich usłyszeć już 8. czerwca w Mysłowicach na koncercie „Bądź jak Jezus”.

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: