Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Agnieszka Fiuk - Ocalona

Agnieszka Fiuk - Ocalona

„Ocalona” to mój pierwszy autorski projekt muzyczny. Do ośmiu wybranych tekstów psalmów biblijnych opracowałam muzykę. Śpiewając je z towarzyszeniem fortepianu opowiadam historię osobistego doświadczenia Boga, które miało miejsce w najbardziej dramatycznym momencie mojego życia. To bardzo osobisty projekt – moje świadectwo.

Podczas koncertów dzielę się tym, jak Bóg przeprowadził mnie z „Egiptu” do „Ziemi Obiecanej”. Treść psalmów głęboko nawiązuje do uczuć i emocji towarzyszących tej drodze.

Tak jak król Dawid (autor wielu psalmów) śpiewał Bogu o wszystkim, co działo się w jego sercu i życiu, akompaniując sobie na cytrze, tak i ja przez kilkanaście lat praktykowałam taki rodzaj modlitwy – śpiewając przy akompaniamencie fortepianu, w zaciszu domowym, słowami Psalmów o wszystkich bólach mojego ówczesnego życia.

Tak się stało, że przynaglona przez przyjaciół, ten materiał muzyczny uczyniłam treścią pierwszej nagranej płyty oraz programem koncertowym, zagranym już w bardzo wielu miastach Polski.

Świadectwo „Ocalenia” ma szczególną wartość dla ludzi poszukujących sensu życia, trwających w nałogach, poddających wątpliwości żywą obecność działającego w świecie Boga. Wybrane do projektu psalmy układają się w historię mojego życia. Mogę odważnie powiedzieć:
„W Biblii odnalazłam swoje utracone i odzyskane życie”.

Agnieszka Fiuk
wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów (piosenek dla dzieci i dorosłych), organistka.

Moją pierwszą miłością byłam muzyka, drugą teatr. Odkąd sięgam pamięcią, żyję w dźwiękach, rytmie i tańcu. Od przedszkola moje serce było rozśpiewane i roztańczone, co przenosiło się na każdy plac zabaw, uroczystość przedszkolną czy nawet poranny autobus linii 11 o 5.30 rano w drodze z domu do przedszkola.

Spis utworów:

  1. Psalm 139
  2. Psalm 22
  3. Psalm 40
  4. Psalm 42&43
  5. Psalm 30
  6. Psalm 73
  7. Psalm 118
  8. Psalm 127

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: