Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

SąStąd - Grunt

SąStąd - Grunt

SĄSTĄD wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop, gdzie w formie piosenki pojawiają się elementy eksperymentalne, zaczerpnięte z jazzu, muzyki klasycznej,
czy polskiej piosenki lat 60′.

Soczysty dźwięk wiolonczeli i mięsiste brzmienie kontrabasu, w sosie elektronicznych i pianistycznych dodatków, połączone niebanalnym rytmem – oto muzyczne „danie”, które chcemy zaproponować słuchaczom.

Słowo jest dla nas ogromną inspiracją w tworzeniu piosenek i w naszych tekstach pragniemy oddawać piękno i specyfikę języka polskiego.

GRUNT - to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać - Zacznij Żyć, właśnie dziś.
Jest o wiele później, niż Ci się wydaje.
ks. Jan Kaczkowski

To uczucie gdy, z wielkim wysiłkiem - ale jednak - stajesz o własnych nogach. Na ziemi, którą znasz, na poletku, które sam pielęgnowałeś. Odnalezienie własnego miejsca. Wielka radość, moment głębokiej synchronizacji serca Obecnością. Poczucie siebie, innych, Boga

Właśnie o tym jest GRUNT.
Teksty powstawały równolegle do etapów kryzysu, który przechodził jeden z moich bliskich. Postanowiłam razem z nim szukać "bazy"; poczucia bezpieczeństwa.

Dla jednych grunt - to bunt, a dla mnie - jak się okazało - grunt, to rodzinka; bliscy ludzie, z którymi tworzę swoją codzienność, relacje. Grunt to punkt, od którego wychodzę. I stawiam kolejne kroki.

słowa Dominiki

Spis utworów:

1. Indeks
2. Bioło-czorny
3. Awinion
4. Płynny
5. Zazdrość
6. Rocznicowa
7. Przyjdzie czas
8. Piękna
9. Stany
10. Tak tak
11. Piotruś Pan

żródło: http://sastad.pl/
zdjęcie: http://sastad.pl/

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: