Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Robert Bakalarski - Z mroku do światła

Robert Bakalarski - Z mroku do światła

Moja debiutancka płyta nie miałaby szansy na realizację, gdyby nie cudowne działanie Pana Boga.
Podczas pielgrzymki do Medjugorie w głowie zrodził mi się pomysł i poczułem ogromne pragnienie komponowania muzyki na Chwałę Bożą.
Jednak kiedy po powrocie do domu brałem gitarę do ręki, nie udawało mi się niczego stworzyć.
Pewnego dnia, będąc na weselu, Pan zadziałał cudownie i poprzez moją koleżankę dał SŁOWO, że to odpowiednia chwila, aby dać się Mu poprowadzić w tym muzycznym projekcie.
Ten moment na weselu, był moim osobistym przeżyciem Kany Galilejskiej - jak Pan dokonał cudu i przemienił wodę w wino, tak moje czekanie przekuł w bardzo konkretny pomysł nagrania płyty.
To był moment powstania pierwszego utworu, inspirowanego Psalmem 33.

Na co dzień zajmuję się rozwojem fizycznym uczniów, jako nauczyciel wychowania fizycznego w mojej szkole w okolicach rodzinnego Sandomierza, a muzyka jest jedną z wielu moich pasji.
Po łasce nawrócenia zacząłem hobbystycznie udzielać się w zespole, który gra na uwielbieniach.  Z czasem jednak moje pragnienie posługi muzycznej wzrastało.
I w końcu stało się - pewnego pięknego dnia, w Medjugorie przyszła myśl, aby nagrać płytę, a dwa lata później Pan Bóg zaprosił mnie do jej realizacji.
Był to szalony plan Pana Boga – nie jestem przecież zawodowym muzykiem, a taka inicjatywa wymaga nie tylko zainwestowania sporych środków, ale także studia, aranżacji muzycznej i zaangażowania wielu osób.
Moje „TAK” Panu Bogu było jednoznaczne: zrobię to dla Niego! A także dla tych, którzy szukają Go w swoim życiu i chcą pogłębić swoją wiarę.
Po pewnym czasie projekt zaczął nabierać realnych kształtów i przewidywał 13 utworów opartych na 13 psalmach. Jej brzmienie miało zostać utrzymane w klimacie gitarowo-popowym.

Chciałbym, aby słuchając mojej debiutanckiej płyty, każdy miał szansę odpocząć, pozwolić Duchowi Świętemu działać i po prostu mógł być bliżej Boga.
Płyta ta dedykowana jest także osobom szukającym prawdy i przemiany w swoim życiu. Jest tworzona dla potrzebujących nowego światła, które wyprowadzi ich z mroku.
Dlatego nazwałem ją „Z mroku do światła”.

Płyta zawiera 13 utworów opartych na psalmach: 

Psalm 33 Stworzenie, 

Psalm 40 Nadzieja w Bogu, 

Psalm 1 wybór drogi, 

Psalm 145 Wielkość i dobroć Boga, 

Psalm 38 modlitwa udręczonego w grzechu, 

Psalm 8 Potęga i dobroć Boga , 

Psalm 63 tęsknota za Bogiem, 

Psalm 88 skarga w duchowej ciemności, 

Psalm 98 nowa pieśń, 

Psalm 121 Czuwa nade mną mój Bóg, 

Psalm 136 litania o Miłosierdziu Bożym, 

Psalm 150 alleluja,  

Psalm 23 Dobry Pasterz

[źródło: https://www.udasie.pl/psalmy-z-mroku-do-swiatla]

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: