Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Lidia Kopania - Pod słowami

Lidia Kopania - Pod słowami

Lidia Kopania początki kariery

Swój pierwszy profesjonalny utwór nagrała w wieku 16 lat. Był to hymn wyborów Miss Polski Nastolatek, w których wzięła udział i z którego wyszła z tytułem Miss Dziennikarzy. Po tym pierwszym znaczącym sukcesie, zaczęła rozwijać swój warsztat wokalny pod skrzydłami Dariusza Grabowskiego, wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi.

W 1998 roku nagrała dwie kasety - „W tej samej rzece” oraz „Przypadkowi przechodnie”. Wypuściła również singiel pod tytułem „Niezwykły dar”. Autorem utworów był Robert Janson. Lidia Kopania w tym samym czasie zaczęła występować jako support przed koncertami Ich Troje. Niedługo potem, w 2003 roku, powstał zespół Kind of Blue, którego została wokalistką. Artyści początkowo rozkręcali karierę na rynku niemieckim. Łącznie wydali dwa albumy studyjne. „Beating The Morning Rush” ujrzał światło dzienne w Niemczech, a płyta „Pocałuj mnie” została wydana w Polsce. W 2006 roku wokalistka postanowiła jednak odejść z zespołu i pracować nad karierą solową.

W tym samym roku wyszedł jej pierwszy solowy album studyjny pod tytułem „Intuicja”, z którego pochodził wspomniany już utwór „Sleep”. Dwa lata później nagrała kolejny album zatytułowany „Przed świtem”.

Po występie na Eurowizji

W 2009 roku wokalistka odbyła trasę promującą po Europie. Czas na trzeci album przyszedł dopiero po kilku latach. W 2015 roku pojawiła się płyta „Pod słowami”. Dwa lata później promowała teledysk do singla „Nie czekaj”. Później kilkakrotnie próbowała dostać się do finału Eurowizji.

Lidia Kopania ma na swoim koncie również karierę naukową. Z tytułem magistra ukończyła historię sztuki, a w 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: