Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Tehalim - 12

Tehalim - 12

Tehalim - to nazwa zespołu, który działa przy paulińskiej parafii pw. św. Ludwika we Włodawie. Dwanaście lat działalności, tytuł płyty „12”, dwanaście utworów oraz wiele symboli z Pisma Świętego - to nasza radiowa propozycja płyty tygodnia.

Co o zespole mówią sami jego członkowie?

Zaangażowanie wielu osób zaowocowało pięknym dziełem, które dojrzewało latami. W dwunastu utworach zawarta jest nasza wdzięczność Bogu za wszystkie łaski jakie od Niego otrzymujemy i miłość, którą nas obdarza w ludziach, którzy nas otaczają.

Na płycie nie zabraknie słów z Księgi Życia oraz tych, które wypowiadają nasze serca.

Zespół powstał w 2009 roku na bazie istniejącej scholii parafialnej. Od początku założenia celem w samym sobie było skupienie dzieci i młodzieży parafialnej poprzez śpiew i modlitwę wypływającą z radosnego uwielbienia Boga. Sama nazwa TEHALIM oznacza „radośnie śpiewajmy Bogu” i to stało się naszą dewizą. 

Każdej niedzieli posługujemy na eucharystii o godzinie 12:00 – nieprzerwanie od 12 lat. To ona stała się centrum naszych działań i życia. Formację opieramy na rozważaniu słowa Bożego i przygotowaniu pieśni odpowiednich do czasu i liturgii. To nimi się modlimy i rozważamy słowo, które Pan do nas kieruje. Posługujemy też w różnych okresach liturgicznych: Pasterka, Boże Narodzenie, Wielkanoc, procesja Bożego Ciała. Podczas parafialnych uroczystości tj. I Komunia Święta, festyny, upiększamy liturgie śpiewem i ewangelizujemy koncertując. Za nami koncerty poza parafią m.in. w Różance, Woli Uhruskiej, Leśnej Podlaskiej, Starym Brusie, Lubieniu,  Okunince, Kosyniu. Kluczem wiążącym naszą roczną działalność jest cykliczny koncert Bożonarodzeniowy, który organizujemy w okresie przypadającym na święto patrona zakonu paulinów tj. Pawełków. 

W dorobku artystycznym możemy wyróżnić koncerty z chórem kameralnym Kantata z Włodawy, z zespołem WSD Zakonu Paulinów Vox Eremi oraz współpracę z lokalnymi instytucjami oraz z parafialnymi wspólnotami. Na uwagę zasługuje koncert, który graliśmy na 20. rocznicę powrotu paulinów do Włodawy w 2012 roku. Wówczas byliśmy jedną z dwóch „gwiazd”, które upiększały to wydarzenie. Na scenie amfiteatru włodawskiego zagraliśmy przed Maleo Reagge Rockers, zespołu Darka Malejonka, korzystając z uprzejmości sekcji dętej gwiazdy wieczoru, która wzbogaciła aranże naszego koncertu. 

Oprócz pieśni liturgicznych, które zaaranżowaliśmy na nowo, pieśni i utworów wychwalających Pana naszego Jezusa Chrystusa powstało wiele utworów autorskich, które śpiewamy niemalże każdej niedzieli. Wszystkie utwory traktują o dobroci i miłości Bożej skierowanej do człowieka. Jest to nasze osobiste doświadczenie obecności Bożej w naszym życiu. 

Więcej informacji na temat zespołu na https://pl-pl.facebook.com/tehalim.wlodawa/

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: