Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Dagadana - List do Ciebie

Dagadana - List do Ciebie

"List do Ciebie" to studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława).
"Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci" - podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Nowy album składa się z jedenastu utworów.
Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza w sposób absolutnie wyjątkowy przenikają się z warstwą brzmieniową nagranego materiału.
Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić.
Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców.
Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat - Tadeusz Różewicz.

Do współpracy przy albumie grupa zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski (wcześniej współpracował m.in. z zespołami: Armia, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz, Zakopower, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania oraz z Anną Marią Jopek).

Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wydania albumu.

Oprócz płyty CD opakowanie zawiera bowiem wybór wierszy Janusza Różewicza (w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu), komentarze wielu znamienitych dziennikarzy, muzyków i twórców kultury, a także list od DAGADANA.

Całość ilustrują specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże.
Muzycy sięgnęli do rodzinnych archiwów i udostępnili znalezione w nich zdjęcia.
Na klimatycznych fotografiach odnaleźć można niejedną znajomą twarz.

[źródło: dagadana.pl

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: