Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Dominikański Ośrodek Liturgiczny - Maranatha - Pieśni liturgiczne

Dominikański Ośrodek Liturgiczny - Maranatha - Pieśni liturgiczne

Rok 2016 był jubileuszem dominikanów – Zakon Braci Kaznodziejów świętował osiemsetlecie założenia.

Z tej okazji postanowiliśmy wydać dwie płyty z muzyką liturgiczną. Miejscem spotkania było Opactwo Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu, znane z wielu muzycznych wydarzeń. Akustyka tego miejsca sprawia, że każdy z dźwięków nie ginie, lecz doskonale wybrzmiewa sakralnej przestrzeni Kościoła.

W nagraniu wzięli udział kompozytorzy muzyki liturgicznej, organizatorzy warsztatów liturgicznych i studiów poświęconych temu tematowi, a także członkowie zespołów wykonujących muzykę sakralną i twórcy schol liturgicznych z całej Polski.

Maranatha – Przyjdź, Panie Jezu! Tymi słowami zachęcamy Was do wysłuchania i włączenia się w każdą nutę zarejestrowaną na tym albumie.

Płyta zawiera repertuar pieśni na okres Adwentu i Bożego Narodzenia. Utwory w większości zostały zaczerpnięte ze śpiewnika Niepojęta Trójco t. I i II. Niewielką częśc stanowią utwory jeszcze nie publikowane.

Znalazły się tutaj kompozycje Piotra Pałki, Dawida Kusza OP, Pawła Bębenka, Urszuli Rogali i Michała Kłosa. Ci kompozytorzy, którzy byli obecni podczas nagrań mogli osobiście pokierować zespołem w wykonaniach swoich pieśni. Dzięki temu wizja, zamysł autorów zostały w dużej mierze zrealizowane.

Posłuchaj

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: