Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jesteśmy tam, gdzie słychać krzyk Krwi Chrystusa


Sobota, 14.12.2019

Jesteśmy tam, gdzie słychać krzyk Krwi Chrystusa
Dziękują za dotychczasową opiekę i przygotowują się do dalszej współpracy z łaską Bożą. Po raz 29. nocne czuwanie podejmują dziś na Jasnej Górze członkowie Rodziny Krwi Chrystusa. Należą do niej zgromadzenia zakonne Misjonarzy, Misjonarek i Adoratorek Krwi Chrystusa a także świeccy zrzeszeni we Wspólnotach Krwi Chrystusa, do których należy organizacja jasnogórskiej modlitwy.

- Czuwanie na Jasnej Górze to czas opatrznościowy - mówi Teresa Świderska, jedna z animatorek wspólnot świeckich.

Gościem specjalnym czuwania będzie bp Marek Mendyk, który poprowadzi Apel Jasnogórski, będzie przewodniczył też Eucharystii o północy. Poszczególne części czuwania poprowadzą wyznaczone grupy, ale wszystkim będzie towarzyszyć jedno hasło: 'Maryja wzorem pokory' .
Wyjaśnia je ks. Bogusław Witkowski, Moderator Krajowy Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Życie duchowością Krwi Chrystusa pociąga za sobą umiłowanie Słowa Bożego, towarzyszenie osobom cierpiącym w przyjęciu tajemnicy cierpienia, życie we wspólnocie, posługa wśród wykluczonych, takich jak więźniowie, pacjenci hospicjów czy bezdomni, głoszenie pojednania, a także prowadzenie wydawnictwa, aby przesłanie Ewangelii dotarło do tych, którzy potrzebują Bożego dotknięcia. Według członków wspólnoty 'chodzi o to, by być wszędzie tam, gdzie słychać krzyk Krwi Chrystusa'. Tak uczyli ich święci załozyciele: św, Kasper del Bufalo i św. Maria De Mattias.

Autor: AS

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib