Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Jesteśmy tam, gdzie słychać krzyk Krwi Chrystusa


Sobota, 14.12.2019

Jesteśmy tam, gdzie słychać krzyk Krwi Chrystusa
Dziękują za dotychczasową opiekę i przygotowują się do dalszej współpracy z łaską Bożą. Po raz 29. nocne czuwanie podejmują dziś na Jasnej Górze członkowie Rodziny Krwi Chrystusa. Należą do niej zgromadzenia zakonne Misjonarzy, Misjonarek i Adoratorek Krwi Chrystusa a także świeccy zrzeszeni we Wspólnotach Krwi Chrystusa, do których należy organizacja jasnogórskiej modlitwy.

- Czuwanie na Jasnej Górze to czas opatrznościowy - mówi Teresa Świderska, jedna z animatorek wspólnot świeckich.

Gościem specjalnym czuwania będzie bp Marek Mendyk, który poprowadzi Apel Jasnogórski, będzie przewodniczył też Eucharystii o północy. Poszczególne części czuwania poprowadzą wyznaczone grupy, ale wszystkim będzie towarzyszyć jedno hasło: 'Maryja wzorem pokory' .
Wyjaśnia je ks. Bogusław Witkowski, Moderator Krajowy Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Życie duchowością Krwi Chrystusa pociąga za sobą umiłowanie Słowa Bożego, towarzyszenie osobom cierpiącym w przyjęciu tajemnicy cierpienia, życie we wspólnocie, posługa wśród wykluczonych, takich jak więźniowie, pacjenci hospicjów czy bezdomni, głoszenie pojednania, a także prowadzenie wydawnictwa, aby przesłanie Ewangelii dotarło do tych, którzy potrzebują Bożego dotknięcia. Według członków wspólnoty 'chodzi o to, by być wszędzie tam, gdzie słychać krzyk Krwi Chrystusa'. Tak uczyli ich święci załozyciele: św, Kasper del Bufalo i św. Maria De Mattias.

Autor: AS

Zobacz również

Finał XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę - 20.01

Finał XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę - 20.01

Poniedziałek, 18.01.2021

Ponad 20 tys. odsłon strony internatowej Radia Jasna Góra ze zdjęciami ozdób wykonanych przez dzieci w ramach Konkursu na Wieczernikową Choinkę. Internauci oddali ponad 4 tys. głosów. Swojego wyboru dokonała także specjalna paulińska komisja konkursowa. W tym roku konkurs przybrał inną formułę, bo zadaniem jego uczestników było przygotowanie jednej ozdoby nawiązującej do Paulińskiego Roku Jubileuszowego Zakonu Św. Pawła Pierwszego Pustelnika w

Autor: it

Jasna Góra miejsce, które łączy

Jasna Góra miejsce, które łączy

Poniedziałek, 18.01.2021

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Obchodzony jest pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Jak podkreśla ks. Jarosław Grabowski, dyrektor Referatu Dialogu Ekumenicznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, Jasna Góra jest wyjątkowym miejscem ekumenicznym:

Autor: it

Śp. ks. Artur Godnarski to jasnogórski pielgrzym

Śp. ks. Artur Godnarski to jasnogórski pielgrzym

Poniedziałek, 18.01.2021

Zmarły dziś w wieku 51 lat, ks. Artur Godnarski kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, był także jasnogórskim pielgrzymem. Przybywał na Jasną Górę w różnych okolicznościach, by, jak podkreślał, zawierzać Maryi dzieło ewangelizacyjne.

Autor: it

Pustelnik, rodziny i dzieci

Pustelnik, rodziny i dzieci

Niedziela, 17.01.2021

Hymny ku czci św. Pawła I Pustelnika, świąteczne kazanie, modlitwa i błogosławieństwo dla dzieci, czyli ostatnie w tym roku "Pawełki...

Autor: BZ

Święty nie

Święty nie "light"

Niedziela, 17.01.2021

Święty Paweł Pustelnik, duchowy ojciec i opiekun Zakonu Paulinów to patron na współczesne wymagające czas. O odwadze w podejmowaniu decyzji o życiu kapłańskim i zakonnym oraz o potrzebie zdobywania heroizmu wiary w rodzinie...

Autor: BZ

Paulini -  z Maryją w każdy czas i w każde miejsce

Paulini - z Maryją w każdy czas i w każde miejsce

Sobota, 16.01.2021

Od początku swego istnienia, oprócz kultu Krzyża Świętego, Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika wyróżniał się szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej i to właśnie z szerzenia kultu maryjnego paulini są najbardziej znani. W obchodzone dziś we wszystkich wspólnotach paulińskich na świecie Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników Opiekunki i Matki Zakonu także na Jasnej Górze mnisi ponowili swoje przymierze z Matką Najświętszą.

Autor: ms