Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Zapowiedź czuwania Papieskiej Unii Misyjnej


Poniedziałek, 02.12.2019

Zapowiedź czuwania Papieskiej Unii Misyjnej
'Z Maryją wyznajemy Chrystusa w Eucharystii' - to hasło tegorocznego czuwania Papieskiej Unii Misyjnej, które odbędzie się w najbliższy weekend na Jasnej Górze.

- Maryja jest dla nas Gwiazdą Przewodnią na misyjnej drodze i pierwszą Misjonarką, która dała Jezusa światu, dlatego przychodzimy właśnie do Niej - mówi ks. Maciej Będziński, Sekretarz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Czuwanie tradycyjnie będzie poprzedzone sesją misjologiczną, podczas której opowie o swojej pracy ks. Dariusz Buras, misjonarz z Kazachstanu, a ks. Tomasz Atłas i ks. Maciej Będziński podzielą się swoimi doświadczeniami z odwiedzin misjonarzy w Gabonie i Tanzanii.

W nawiązaniu do hasła czuwania, a tym samym roku duszpasterskiego, ks. Tomasz Herc poprowadzi wykład na temat misyjnego wymiaru Eucharystii.

Na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne są zaproszeni misjonarze, wolontariusze misyjni, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referenci misyjni oraz wszyscy, którym bliskie są sprawy misji. Podczas spotkania dokona się zawierzenie misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej a także przyjęcie nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.

Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższą sobotę 7. grudnia, Eucharystią w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej sprawowaną o godz. 14.00.

Autor: AS

Zobacz również

Biskupie prymicje

Biskupie prymicje

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności i zawierzenia przyjechał na Jasną Górę bp Grzegorz Suchodolski, przezywając tu swoje „biskupie prymicje”. - Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni, podkreślił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Autor: MS

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Czwartek, 04.06.2020

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona jest życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo”. Jak wyjaśnia Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, jej usytuowanie nie jest przypadkowe.

Autor: it

Modlitwa wdzięczności

Modlitwa wdzięczności

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności za otrzymany dar i wielką łaskę święceń kapłańskich na Jasną Górę wciąż przybywają neoprezbiterzy.Nowo wyświęceni księża od Maryi uczą się jak być zakorzenionym w Chrystusie.

 

Autor: it

Wojskowi dziękują

Wojskowi dziękują

Czwartek, 04.06.2020

Uroczystość wręczenia pamiątkowych odznak honorowych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego odbyła się w Sali Rycerskiej. Wyróżniony został paulin o. Eustachy Rakoczy obchodzący w tych dniach 50.roczncię święceń kapłańskich, mjr Wojska Polskiego, od 1975r. z nominacji Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, organizator duszpasterstwa kombatantów w latach

Autor: it

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Czwartek, 04.06.2020

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jasna Góra to szczególne miejsce dla prezbiterów. Tu, każdego dnia Eucharystie sprawują księża z różnych stron świata, nowo wyświęceni kapłani zawierzają swoje powołanie Maryi, a jubilaci dziękują za służbę Bogu i ludziom.

Autor: it

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib