Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Co to znaczy uniżać się i służyć - Ruch Rodzin Nazaretańskich na Jasnej Górze


Sobota, 30.11.2019

Co to znaczy uniżać się i służyć - Ruch Rodzin Nazaretańskich na Jasnej Górze
W duchu wdzięczności za nauczycieli zawierzenia Maryi - w 10-lecie śmierci ks. Tadeusza Dajczera i 25-lecie śmierci ks. Andrzeja Buczela - na Jasnej Górze modlą się animatorzy i członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich zgromadzeni na adwentowym dniu skupienia. Spotkaniu towarzyszy hasło 'Uniżać się i służyć'.
Teresa Cybulska z Warszawy swoje nawrócenie i rozwój w duchu Rodzin Nazaretańskich zawdzięcza swojemu proboszczowi, którym był właśnie ks. Andrzej Buczel, współzałożyciel ruchu.


Ruch Rodzin Nazaretańskich jest maryjną wspólnotą działającą przy parafiach. Osoby w nim zrzeszone starają się zgłębiać w swoim życiu duchowość Świętej Rodziny z Nazaretu. Początki Ruchu sięgają lat 80-tych XXw.
Centrum ich życia stanowi Eucharystia oraz częste korzystanie z sakramentów świętych, a w szczególności z sakramentu pojednania.

Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, a zwłaszcza z 'małej drogi' św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską.

Autor: MS

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB