Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Pierwszy Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy


Środa, 03.04.2019

Pierwszy Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy
Stowarzyszenie Jasnogórska Szkoła Chóralna wraz z Jasnogórską Publiczną Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I-go stopnia w Częstochowie organizują pierwszy ogólnopolski konkurs skrzypcowy, który odbędzie się w dniach 5 i 6 kwietnia w Częstochowie.

Do zmagań przystąpi 70-ciu uczniów szkół muzycznych z całej Polski w dwóch grupach wiekowych - grupa młodsza obejmuje dzieci do 10- go roku, grupa starsza - młodzież nastoletnią do 13 roku życia.

Jednym z utworów obowiązkowych, którego interpretację w dowolnej aranżacji przygotowują uczestnicy konkursu jest Ave Maria, mówi Jolanta Sosińska, dyrektor Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej.

Przesłuchania, które odbywać się będą w siedzibie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, są otwarte, dlatego też, jak przyznaje Adam Beier (czyt. bajer), pomysłodawca i dyrektor konkursu, wydarzenie to jest okazją dla uczniów kształcących się na muzyków zawodowych do zdobycia estradowego doświadczenia i sprawdzenia swoich umiejętności, nie tylko przed członkami jury, ale i przed szerszą publicznością.

Wieczorem pierwszego dnia konkursu młodzież uczestnicząca w rywalizacjach zagra na skrzypcach w Kaplicy Matki Bożej o godz. 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego, wykonując melodię tej wieczornej modlitwy Polaków. Natomiast 6 kwietnia po wyłonieniu zwycięzców w Sali Papieskiej o godz. 18.00 odbędzie się koncert finałowy laureatów.

Autor: IB

Zobacz również

Nie lękajcie się! – uczyli się od Prymasa Tysiąclecia

Nie lękajcie się! – uczyli się od Prymasa Tysiąclecia

Środa, 12.08.2020

Aż z początku Polski, z dalekiego Helu dotarła na Jasną Górę  reprezentacja z Kaszub. To część pielgrzymki  arch. gdańskiej, podobnie jak pallotyńska wspólnota „Ludzie ulicy”, w której przyszło 8 osób w kryzysie bezdomności. Wszyscy w sztafecie.

Autor: ms

SZPAKOWISKO na Jasnej Górze

SZPAKOWISKO na Jasnej Górze

Środa, 12.08.2020

 -To, że jesteśmy dziś tutaj to z pewnością wstawiennictwo śp. ks. Andrzeja Szpaka, który wielu z nas wyciągnął z różnych trudności a nawet ze śmierci - mówili uczestnicy pielgrzymki pieszej Młodzieży Różnych Dróg, którzy odbyli rekolekcje, ale tylko duchowo:

 

Autor: it

Warmia daje świadectwo wiary

Warmia daje świadectwo wiary

Środa, 12.08.2020

Metropolita warmiński abp Józef Górzyński witał na jasnogórskich błoniach pielgrzymów, którzy zanieśli do Matki intencje całej archidiecezji.

Autor: AS

Rodzinne pielgrzymowanie

Rodzinne pielgrzymowanie

Środa, 12.08.2020

38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę w tym roku miała głównie charakter duchowy. Pątnicy zostali zaproszeni do pielgrzymowania wewnątrzdiecezjalnego w dwóch jednodniowych etapach. Natomiast ostatniego dnia pielgrzymki przedstawiciele diecezji spotkali się na Przeprośnej Górce, skąd przybyli do sanktuarium jasnogórskiego.

Autor: ib

Sandomierscy pielgrzymi z modlitwą o powołania

Sandomierscy pielgrzymi z modlitwą o powołania

Środa, 12.08.2020

'Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący' - pod takim hasłem do sanktuarium dotarła 37. Piesza Pielgrzymka Diec. Sandomierskiej. W ciągu dziewięciu dni ok. 1300 osób w 150 - cio osobowych grupach sztafetowych przemierzało szlak z Sandomierza do Częstochowy. Na Jasnej Górze pątników reprezentowała grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pielgrzymi trwali w modlitwie za Kościół i o nowe powołania.

Autor: ib

Abp Jędraszewski: chrześcijanin nie może być obojętny na najświętsze wartości ani ich profanowanie

Abp Jędraszewski: chrześcijanin nie może być obojętny na najświętsze wartości ani ich profanowanie

Wtorek, 11.08.2020

O czterech wymiarach miłości chrześcijanina: do Boga, człowieka, Ojczyzny i Kościoła przypomniał w homilii abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. sprawowanej na zwieńczenie 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Pielgrzymka ta, choć w znaczenie zmniejszonym składzie, dotarła w tradycyjnej formie na Jasną Górę. W sumie ponad tysiąc osób.

Autor: ms