Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Pierwszy Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy


Środa, 03.04.2019

Pierwszy Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy
Stowarzyszenie Jasnogórska Szkoła Chóralna wraz z Jasnogórską Publiczną Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I-go stopnia w Częstochowie organizują pierwszy ogólnopolski konkurs skrzypcowy, który odbędzie się w dniach 5 i 6 kwietnia w Częstochowie.

Do zmagań przystąpi 70-ciu uczniów szkół muzycznych z całej Polski w dwóch grupach wiekowych - grupa młodsza obejmuje dzieci do 10- go roku, grupa starsza - młodzież nastoletnią do 13 roku życia.

Jednym z utworów obowiązkowych, którego interpretację w dowolnej aranżacji przygotowują uczestnicy konkursu jest Ave Maria, mówi Jolanta Sosińska, dyrektor Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej.

Przesłuchania, które odbywać się będą w siedzibie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, są otwarte, dlatego też, jak przyznaje Adam Beier (czyt. bajer), pomysłodawca i dyrektor konkursu, wydarzenie to jest okazją dla uczniów kształcących się na muzyków zawodowych do zdobycia estradowego doświadczenia i sprawdzenia swoich umiejętności, nie tylko przed członkami jury, ale i przed szerszą publicznością.

Wieczorem pierwszego dnia konkursu młodzież uczestnicząca w rywalizacjach zagra na skrzypcach w Kaplicy Matki Bożej o godz. 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego, wykonując melodię tej wieczornej modlitwy Polaków. Natomiast 6 kwietnia po wyłonieniu zwycięzców w Sali Papieskiej o godz. 18.00 odbędzie się koncert finałowy laureatów.

Autor: IB

Zobacz również

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Sobota, 05.12.2020

"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.

Autor: BZ

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Sobota, 05.12.2020

Pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami...

Autor: BZ

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Sobota, 05.12.2020

- Na tym najważniejszym dla Narodu ołtarzu składamy dziś nasze adwentowe nawracanie się i dzieła, które prowadzimy - mówił na rozpoczęcie porannej Mszy Świętej ks. Jarosław Grabowski

Autor: BZ

Dzień Górnika

Dzień Górnika

Piątek, 04.12.2020

We wspomnienie św. Barbary 'Dzień Górnika' na Jasnej Górze obchodzą przedstawiciele zarządu Państwowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Z kolei sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem firmy zanoszą pracownicy z Zakładów Górniczych Lubin.

Autor: mb

W zawierzeniu siła

W zawierzeniu siła

Piątek, 04.12.2020

O siły do pokonywania codziennych trudności związanych z chorobą nowotworową prosili dziś na Jasnej Górze pracownicy i grupa pacjentów Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego przy ul. Kopernika 34 w Częstochowie.

Autor: mb

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Piątek, 04.12.2020

Przed liturgicznym wspomnieniem św. Barbary tradycyjnie na Jasnej Górze spotykają się pracownicy różnych sektorów górnictwa, aby przez pośrednictwo swej patronki dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodzin.

Autor: mb