Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Współpracownicy Apostolscy Pallotynek


Sobota, 09.11.2019

Współpracownicy Apostolscy Pallotynek
Czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej przeżywać dziś będą Współpracownicy Apostolscy Sióstr Pallotynek. Członkami wspólnoty są osoby, które na co dzień wspierają ważne dzieła w Kościele, takie jak budowa domów dziecka czy domów dla osób starszych i samotnych, nie tylko w Polsce ale również za granicą w ramach misji pełnionych przez zakonnice - mówi s. Consolata Majewska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego.

Tegoroczne czuwanie, które zgromadzi dziś na Jasnej Górze około tysiąca osób, będzie okazją do wynagrodzenia Matce Bożej za znieważanie Jej wizerunku dodaje organizatorka spotkania.

Celem sióstr pallotynek jest przyczynianie się do wzrostu wiary i miłości u ludzi świeckich, budzenie świadomości ich powołania i współpraca z nimi w apostolskim posłannictwie. Zgromadzenie założył w 1838 roku we Włoszech św. Wincenty Pallotti.

Autor: IB

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB