Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Przyszli kapłani dbają o kondycję fizyczną


Środa, 06.11.2019

 Przyszli kapłani dbają o kondycję fizyczną
Do Matki Bożej z modlitwą i zawierzeniem organizacji oraz przebiegu zbliżających się Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym, przybyli diakoni Mateusz Golis i Zbyszek Wojtysek.
Wyższe Seminarium Duchowne arch. częstochowskiej od 22 lat jest gospodarzem rozgrywek, w których udział bierze kilkudziesięciu przyszłych kapłanów z całej Polski. Zmagania odbywają się na dwóch płaszczyznach drużynowej oraz indywidualnej.
Jak przyznają organizatorzy, zawody sprzyjają integracji i spotkaniu przy dwóch stołach: modlitewnym - eucharystycznym oraz sportowym - do rozgrywek w tenisie stołowym, a ponadto przyczyniają się do podniesienia poziomu wychowania fizycznego w seminariach całej Polski.

Rozgrywki drużynowe oraz indywidualne odbywają się za zamkniętymi drzwiami seminarium ale po ich zakończeniu organizatorzy zapraszają wszystkich na wspólnotowe spotkanie uwielbieniowe przy dźwiękach muzyki gospel. Finałowi zawodów towarzyszy bowiem koncert zespołu TGD.

Koncert, który odbędzie się w czwartek 14 listopada o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym przy ul. Św. Barbary 41 ma charakter otwarty. Patronat medialny nad odbywającą się dwudziestą drugą edycją Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym a także nad samym koncertem objęło Radio Jasna Góra.

Autor: IB

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB