Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Pierwszoczwartkowa modlitwa Jasnogóskiego Bractwa Eucharystycznego


Środa, 04.09.2019

Pierwszoczwartkowa modlitwa Jasnogóskiego Bractwa Eucharystycznego
W pierwszy czwartek miesiąca to jest 5 września, tradycyjnie na wspólnotowej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej, a następnie na adoracji Najświętszego Sakramentu spotkają się członkowie i sympatycy Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego.

Jak podkreśla paulin, o. Tomasz Leśniewski, opiekun wspólnoty 'w tym czasie pragniemy, przede wszystkim słuchać Słowa Bożego i Je rozważać. Uwielbiać Jezusa obecnego pod postacią chleba eucharystycznego':

Jedną z intencji, którą członkowie Bractwa Eucharystycznego zanoszą podczas czuwań przed Najświętszym Sakramentem, jest wołanie o świętość kapłanów. Nie brak też modlitwy za tych, którzy poprzez grzech stają się powodem zgorszenia dla innych:

Spotkanie modlitewne Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego rozpocznie się jutro Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.30.

Autor: MB

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib