Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Przybywajmy, by uradować serce Matki


Czwartek, 22.08.2019

Przybywajmy, by uradować serce Matki
Na Jasnej Górze trwają przede wszystkim duchowe przygotowania do zbliżającej się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorem sprawowane są Msze św. nowennowe ze specjalnymi kazaniami, w dzień licznie, również pieszo, wciąż przybywają pielgrzymi, którzy już włączają się w odpustowe świętowanie.

- Główną intencją tegorocznych obchodów uroczystości będzie dziękczynienie za obecność Maryi w tajemnicy życia Kościoła i naszego Narodu, zwłaszcza za I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski w jej 40.rocznicę - powiedział przeor Jasnej Góry, o, Marian Waligóra.

Do postawy Jana Pawła II, który całkowicie oddał się Maryi i sam nazwał siebie człowiekiem zawierzenia, którego nauczył się w jasnogórskiej kaplicy, nawiązują tegoroczne kazania nowennowe, które głosi o. Michał Lukoszek, zastępca generała Paulinów.

Nowenna jest okazją do podjęcia trudu pieszego pielgrzymowania także przez
częstochowian, którzy według wyznaczonej kolejności przybywają ze swoich parafii.

Paulini podkreślają, że wobec tak wielu aktów profanacji również Maryi obecnej w Jasnogórskiej Ikonie, odpust będzie też przebłaganiem i modlitwą za tych, którzy nie rozumieją naszych wartości, szydzą i wyśmiewają się z nich.
Przypominają, że jest to czas 'duchowej łączności Narodu z Królową Polski'. Suma z udziałem Episkopatu odprawiona zostanie o godz. 11.00.
- Przybywajmy, by uradować serce Tej, która jest naszą Matką - zaprasza jasnogórski przeor.

Autor: IT

Zobacz również

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Niedziela, 22.05.2022

W Szacie Matki szat Jej dzieci nie skala świat – wypięknieją, staną się czyste, podobne do Szaty Jezusa!

Autor: PG

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Piątek, 20.05.2022

Współcześnie słowo „odnowa” kojarzy nam się – w pierwszej kolejności - z salonami kosmetycznymi i kąpielami w algach. Tymczasem ma ono wymiar głęboko religijny i sięga swoimi korzeniami do początków Kościoła. Do momentu „wylania Ducha Świętego” na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy.

Autor: AN

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 19.05.2022

Nowenną o Prymasie Tysiąclecia rozpoczynamy radiowe przygotowanie do liturgicznego wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zostało ono wpisane w kalendarz liturgiczny na 28 maja, czyli dzień rocznicy śmierci nowego błogosławionego - w tym roku obchodzone będzie po raz pierwszy.

Autor: DR

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Wtorek, 17.05.2022

Nowe wydanie książki – w nowej szacie graficznej i z nową okładką, w wersji drukowanej oraz elektronicznej – wiąże się z przeżywaną w roku 2022 640. rocznicą obecności Obrazu Maryi na Jasnej Górze. Publikacja powstaje pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Wtorek, 17.05.2022

Uroczystości 100 – lecia Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 10 czerwca 2022 r., w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, a przeżywane będą pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

Wtorek, 17.05.2022

Wielkie święto rodziny misyjnej i różańcowej, będzie okazją, by na Jasnej Górze ożywić zapał róż różańcowych i podziękować za wielki wkład polskiego Kościoła w ewangelizację i wspieranie dzieła misji, za które modlą się członkowie Żywego Różańca.

Autor: ib