Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Przybywajmy, by uradować serce Matki


Czwartek, 22.08.2019

Przybywajmy, by uradować serce Matki
Na Jasnej Górze trwają przede wszystkim duchowe przygotowania do zbliżającej się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorem sprawowane są Msze św. nowennowe ze specjalnymi kazaniami, w dzień licznie, również pieszo, wciąż przybywają pielgrzymi, którzy już włączają się w odpustowe świętowanie.

- Główną intencją tegorocznych obchodów uroczystości będzie dziękczynienie za obecność Maryi w tajemnicy życia Kościoła i naszego Narodu, zwłaszcza za I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski w jej 40.rocznicę - powiedział przeor Jasnej Góry, o, Marian Waligóra.

Do postawy Jana Pawła II, który całkowicie oddał się Maryi i sam nazwał siebie człowiekiem zawierzenia, którego nauczył się w jasnogórskiej kaplicy, nawiązują tegoroczne kazania nowennowe, które głosi o. Michał Lukoszek, zastępca generała Paulinów.

Nowenna jest okazją do podjęcia trudu pieszego pielgrzymowania także przez
częstochowian, którzy według wyznaczonej kolejności przybywają ze swoich parafii.

Paulini podkreślają, że wobec tak wielu aktów profanacji również Maryi obecnej w Jasnogórskiej Ikonie, odpust będzie też przebłaganiem i modlitwą za tych, którzy nie rozumieją naszych wartości, szydzą i wyśmiewają się z nich.
Przypominają, że jest to czas 'duchowej łączności Narodu z Królową Polski'. Suma z udziałem Episkopatu odprawiona zostanie o godz. 11.00.
- Przybywajmy, by uradować serce Tej, która jest naszą Matką - zaprasza jasnogórski przeor.

Autor: IT

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB