Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » "Matce Bożej Królowej Polski Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo w podziękowaniu za opiekę i otrzymane łaski" - zapowiedź koncertu


Piątek, 02.08.2019

Koncertem Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego 7. sierpnia na Jasnej Górze zainaugurowane zostanie II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha.

- Koncert dedykowany jest Matce Bożej Królowej Polski i stanowi podziękowanie artystów za opiekę i otrzymane łaski - mówi współorganizator wydarzenia Jan Szyma ze Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater:

Skład orkiestry Arti Sentemo tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu Zbigniewa Czuryło z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

- W repertuarze jasnogórskiego koncertu znajdą się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów - dodaje Jan Szyma:

Koncert "Matce Bożej Królowej Polski Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo w podziękowaniu za opiekę i otrzymane łaski" odbędzie się w środę, 7 sierpnia, o godzinie 17.00 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Koncert zainauguruje II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha, czyli cykl rożnych wydarzeń muzycznych, które odbędą się w Częstochowie, w Olsztynie, Poczesnej, Mstowie i Poraju od 7 sierpnia do 30 listopada.

Autor: AN

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR