Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » "Matce Bożej Królowej Polski Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo w podziękowaniu za opiekę i otrzymane łaski" - zapowiedź koncertu


Piątek, 02.08.2019

Koncertem Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego 7. sierpnia na Jasnej Górze zainaugurowane zostanie II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha.

- Koncert dedykowany jest Matce Bożej Królowej Polski i stanowi podziękowanie artystów za opiekę i otrzymane łaski - mówi współorganizator wydarzenia Jan Szyma ze Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater:

Skład orkiestry Arti Sentemo tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu Zbigniewa Czuryło z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

- W repertuarze jasnogórskiego koncertu znajdą się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów - dodaje Jan Szyma:

Koncert "Matce Bożej Królowej Polski Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo w podziękowaniu za opiekę i otrzymane łaski" odbędzie się w środę, 7 sierpnia, o godzinie 17.00 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Koncert zainauguruje II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha, czyli cykl rożnych wydarzeń muzycznych, które odbędą się w Częstochowie, w Olsztynie, Poczesnej, Mstowie i Poraju od 7 sierpnia do 30 listopada.

Autor: AN

Zobacz również

Koronka na ulicach miast

Koronka na ulicach miast

Poniedziałek, 28.09.2020

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Dziś w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, każdy może się przyłączyć. Słuchaczy naszego radia zapraszamy do wspólnej modlitwy na skrzyżowaniu ulic 7 Kamienic i św. Barbary w Częstochowie.

Autor: it

Przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego

Przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego

Poniedziałek, 28.09.2020

„Królewska pieśń narodu. Historia zapisana słowami i muzyką”. O człowieku niezłomnym, podobnym do św. Stanisława, miłującym Boga i Ojczyznę, mowa była na Jasnej Górze podczas kolejnego spotkania w cyklu „Maryjna droga do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego”. Dziś w Sanktuarium, jak każdego 28 dnia miesiąca, dzień modlitwy o rychłą beatyfikację tego Prymasa Jasnogórskiego.

Autor: it

Imieninowa modlitwa abp. Wacława Depo

Imieninowa modlitwa abp. Wacława Depo

Poniedziałek, 28.09.2020

-Św. Wacław wskazuje na Chrystusa jako fundament naszego życia -przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Jak zwykle we wspomnienie swego patrona celebrował poranną Mszę św. przy ołtarzu w zakrystii, gdzie znajduje się figura Męczennika.

Autor: it

Policja, Bogiem silna

Policja, Bogiem silna

Niedziela, 27.09.2020

- Nie zgadzajmy się na niszczenie autorytetu polskiej policji – apelował na Jasnej Górze biskup Józef Guzdek. Delegat KEP ds. duszpasterstwa służb mundurowych przewodniczył Mszy Świętej w ramach 19. Jasnogórskiego Spotkania Środowisk Policyjnych.

Autor: AN

Św. Urszula Ledóchowska: Maryja jest najpiękniejszą myślą Boga

Św. Urszula Ledóchowska: Maryja jest najpiękniejszą myślą Boga

Niedziela, 27.09.2020

- Wzorem naszej założycielki chcemy być blisko Matki Bożej - mówią urszulanki szare. Msza Święta na Jasnej Górze wpisała się w trwające cały rok obchody 100-lecia istnienia i posługi Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Autor: AN

Rodzina, to marka, która nigdy nie wychodzi z mody

Rodzina, to marka, która nigdy nie wychodzi z mody

Niedziela, 27.09.2020

- Potrzebujemy mocnych, trwałych rodzin - mówili wierni zgromadzeni na 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Dwudniowe spotkanie zakończyła Msza Święta, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i ślubowanie nowych, diecezjalnych doradców życia rodzinnego.

Autor: AN