Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » "Matce Bożej Królowej Polski Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo w podziękowaniu za opiekę i otrzymane łaski" - zapowiedź koncertu


Piątek, 02.08.2019

Koncertem Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego 7. sierpnia na Jasnej Górze zainaugurowane zostanie II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha.

- Koncert dedykowany jest Matce Bożej Królowej Polski i stanowi podziękowanie artystów za opiekę i otrzymane łaski - mówi współorganizator wydarzenia Jan Szyma ze Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater:

Skład orkiestry Arti Sentemo tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu Zbigniewa Czuryło z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

- W repertuarze jasnogórskiego koncertu znajdą się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów - dodaje Jan Szyma:

Koncert "Matce Bożej Królowej Polski Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo w podziękowaniu za opiekę i otrzymane łaski" odbędzie się w środę, 7 sierpnia, o godzinie 17.00 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Koncert zainauguruje II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha, czyli cykl rożnych wydarzeń muzycznych, które odbędą się w Częstochowie, w Olsztynie, Poczesnej, Mstowie i Poraju od 7 sierpnia do 30 listopada.

Autor: AN

Zobacz również

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Sobota, 05.12.2020

"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.

Autor: BZ

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Sobota, 05.12.2020

Pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami...

Autor: BZ

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Sobota, 05.12.2020

- Na tym najważniejszym dla Narodu ołtarzu składamy dziś nasze adwentowe nawracanie się i dzieła, które prowadzimy - mówił na rozpoczęcie porannej Mszy Świętej ks. Jarosław Grabowski

Autor: BZ

Dzień Górnika

Dzień Górnika

Piątek, 04.12.2020

We wspomnienie św. Barbary 'Dzień Górnika' na Jasnej Górze obchodzą przedstawiciele zarządu Państwowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Z kolei sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem firmy zanoszą pracownicy z Zakładów Górniczych Lubin.

Autor: mb

W zawierzeniu siła

W zawierzeniu siła

Piątek, 04.12.2020

O siły do pokonywania codziennych trudności związanych z chorobą nowotworową prosili dziś na Jasnej Górze pracownicy i grupa pacjentów Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego przy ul. Kopernika 34 w Częstochowie.

Autor: mb

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Piątek, 04.12.2020

Przed liturgicznym wspomnieniem św. Barbary tradycyjnie na Jasnej Górze spotykają się pracownicy różnych sektorów górnictwa, aby przez pośrednictwo swej patronki dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodzin.

Autor: mb