Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Egzorcyści: o zagrożeniach duchowych i miłości Jezusa


Czwartek, 11.07.2019

Egzorcyści: o zagrożeniach duchowych i miłości Jezusa
Czwarty i przedostatni dzień trwa spotkanie egzorcystów i osób związanych z posługą uwalniania. Na Jasnej Górze w modlitewno-formacyjnej konferencji udział bierze prawie czterysta osób z trzech kontynentów.
Egzorcyści nie mają wątpliwości - złe duchy, czyli upadłe anioły, szatan jako byt osobowy, istnieją i robią co mogą, by krzywdzić ludzi. Jednak największym problemem jest dziś to, że nie wierzymy w żywą obecność Jezusa, który kocha każdego człowieka. Dlatego, jak przypomina ks. Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, najważniejszym ich zadaniem jest głoszenie miłości Boga i profilaktyka.
- Zagrożeniem jest wszystko co jest grzechem, a że podobnie jak w świecie fizycznym, również i duchowym nie ma pustki, to jeśli odrzucamy Jezusa i sakramenty, przestrzeń wypełnia Zły - zauważa kapłan:

Zdaniem egzorcystów problem braku przebaczenia pojawia się także dlatego, że w zlaicyzowanym świecie jesteśmy ukierunkowani tylko na siebie. O czym przypomniał także gość konferencji emerytowany kard. Paul Josef Cordes z Watykanu:

O. Sergiusz Niziński, karmelita pełniący posługę egzorcysty w archidiecezji poznańskiej - wskazuje na dwie podstawowe przyczyny, decydujące o wzroście popularności tematów dotyczących egzorcyzmów i zagrożeń duchowych.

Posługa egzorcysty została przywrócona wraz z rozwojem odnowy charyzmatycznej - przypomina ks. Eugeniusz Derdziuk, egzorcysta z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Polscy egzorcyści na zjazdach formacyjnych spotykają się dwa razy w roku w różnych miejscach, natomiast w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania co dwa lata na Jasnej Górze.

Autor: IT

Zobacz również

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib

Szmaragdowy jubileusz

Szmaragdowy jubileusz

Środa, 03.06.2020

Czerwiec to na Jasnej Górze czas kapłańskich jubileuszy.
55. rocznicę święceń prezbiteratu przeżywa dziś w Sanktuarium franciszkanin o. Bonifacy Knapik.

Autor: ib

Czerwcowe pielgrzymki maturzystów

Czerwcowe pielgrzymki maturzystów

Środa, 03.06.2020

Na Jasną Górę po okresie izolacji powracają szkolne grupy tegorocznych maturzystów. Zwykle egzamin dojrzałości pisali na początku maja, w tym roku po raz pierwszy w historii, jako abiturienci przybywają w czerwcu.

Autor: ib

Perłowy jubileusz

Perłowy jubileusz

Środa, 03.06.2020

30 - tą rocznicę święceń przeżywał na Jasnej Górze ks. Ryszard Umański, kapłan arch. częstochowskiej i proboszcz parafii NMP Częstochowskiej dziękował dziś Maryi za kapłaństwo i trwanie w powołaniu.

Autor: ib

Najświętsze Serce Jezusa jest naszym ratunkiem

Najświętsze Serce Jezusa jest naszym ratunkiem

Wtorek, 02.06.2020

Czerwiec to czas, w którym Kościół szczególnie oddaje cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Autor: BZ

Matka Boża w życiu kapłana

Matka Boża w życiu kapłana

Wtorek, 02.06.2020

Pierwszą pielgrzymkę w nowej roli przeżywają na Jasnej Górze kolejne grupy nowo wyświęconych kapłanów.

Autor: BZ