Wtorek, 11.03.2025
Wielki Post to czas refleksji, nawrócenia i duchowego wzrostu. Rekolekcje wielkopostne również doskonała okazja, by pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę. Wśród wielu modlitw chrześcijańskich szczególne miejsce zajmuje modlitwa której nauczył nas Jezus Chrystus Ojcze Nasz. To nie tylko słowa, ale także duchowa droga, która prowadzi do głębszego poznania Boga i siebie samego.
Radiowe rekolekcje wielkopostne prowadzone przez księdza profesora Waldemara Chrostowskiego to wyjątkowa szansa, by zatrzymać się nad sensem tej modlitwy. Każde jej słowo niesie ogromną treść i duchowe przesłanie, które może całkowicie odmienić sposób, w jaki patrzymy na naszą wiarę i codzienność. Ksiądz profesor odkrywa przed słuchaczami bogactwo znaczeń i kontekstów, pomagając lepiej zrozumieć słowa, które często wypowiadamy automatycznie.
Każdy z nas potrzebuje odnowy duchowej, zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu. Te rekolekcje to nie tylko teologiczne rozważania, ale także konkretna pomoc w codziennym życiu. Dzięki nim możemy głębiej przeżywać naszą modlitwę, lepiej rozumieć nasze relacje z Bogiem i bliźnimi oraz odkryć na nowo piękno chrześcijańskiego życia.
Zachęcamy do wysłuchania tych rekolekcji i poświęcenia chwili na duchową refleksję. Niech ten czas będzie okazją do wzrostu w wierze i doświadczenia Bożej obecności w jeszcze pełniejszy sposób!
Rekolekcje emitowane są na naszej antenie o godz. 7:20 i 1:45.
Rekolekcje powstały dzięki współpracy rozgłośni katolickich zrzeszonych w Forum Niezaleznych Rozgłośni Katolickich, a Radiu Warszawa dziękujemy za ich przygotowanie.
ks. prof. Waldemar Chrostowski - ur. 01.02.1951 r. w Chrostowie k/Ostrołęki. Ksiądz rzymskokatolicki, studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie oraz Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, profesor doktor habilitowany teologii, wybitny biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, profesor zwyczajny, prorektor i wieloletni wykładowca akademicki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie , przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowany w dialog katolicko-żydowski. Współzałożyciel i do roku 1998 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, z której ustąpił ze względu na różnicę zdań na temat Krzyża Papieskiego w Oświęcimiu. Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 2000 publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym m. in. Dekalog, Kobiety w Piśmie Świętym, Prawda. Chrystus. Judaizm, Kościół, Żydzi, Polska, Bóg, Biblia, Mesjasz, Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła. Zajmuje się głównie Starym Testamentem. W 2003 r. otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. W 2008 r. został powołany przez Ojca św. Benedykta XVI na Kapelana Honorowego Jego Świątobliwości oraz do grona 12 ekspertów Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów w Watykanie.
Autor: o.AG