Wtorek, 03.12.2024
Ekspozycja poprzez zdjęcia, teksty i wywiady audio przybliża „inny świat, świat osób z niepełnosprawnością”. – W tym projekcie mamy dziewięciu bohaterów i ich rodziny, które dzielą się swoim świadectwem – mówiła Monika Bernal łącząc się ze studiem telefonicznie.
- Wystawa online ma to do siebie, że może dotrzeć w każdy zakątek świata, do każdego domu – powiedziała Małgorzata Szewczyk.
Wstęp do wirtualnej galerii jest darmowy, wystarczy kliknąć w link - https://www.artsteps.com/view/6702daf7eb6cc5d73c5c8a46 - lub zeskanować kod QR udostępniony w poście na profilu facebookowym Radia Jasna Góra. Co dalej? O to pytała gości rozgłośni Agata Nalichowska.
„Zwiedzanie” zajmuje od 45 do 60 minut. Wystawa dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.
Projekt, który swoją premierę miał 22 listopada nie jest dziełem zamkniętym. – Każdy kto chciałby do nas dołączyć, czy to zdrowy czy niepełnosprawny, może podzielić się swoją historią – zachęcała Magdalena Szewczyk.
Swoje świadectwa – po zwiedzeniu wystawy – przesyłać można na adres e-mail: Liczysietocowazne@gmail.com.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, obchodzony corocznie 3 grudnia, jest globalnym świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Dzień ten jest okazją do promowania praw osób z niepełnosprawnościami i ich pełnego udziału w społeczeństwie. Każdego roku ONZ wybiera temat przewodni, koncentrując się na określonych aspektach integracji. Hasłem roku 2024 jest „wzmacnianie przywództwa osób niepełnosprawnych na rzecz zrównoważonej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu”. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia 1,3 miliarda ludzi doświadcza znacznej niepełnosprawności. Stanowi to 16% światowej populacji, czyli 1 na 6 osób.
Całość rozmowy już dostępna na naszym podbeanowym serwisie: rozmowadnia.podbean.com.
Autor: AN