Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia


Wtorek, 11.06.2024

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia
Trwa 67. dzień nawiedzenia Matki Bożej w arch. częstochowskiej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W tym kontekście gościem Radia Jasna Góra była Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska i pomysłodawczyni peregrynacji kopii Cudownego Obrazu po świecie „Od Oceanu do Oceanu”.

Jak przypomniała, początkiem idei peregrynacji był „natchniony” pomysł kard. Stefana Wyszyńskiego, aby Maryja wędrowała po polskich parafiach w kopii Cudownego Jasnogórskiego Wizerunku.

„Mnie niesłychanie cieszy, że Ona teraz wróciła do macierzy, czyli wróciła do Częstochowy, jeździ po archidiecezji” – mówiła Ewa Kowalewska. Opowiedziała też o idei i przebiegu peregrynacji przez świat „Od oceanu do oceanu”.

„Przejechaliśmy w sumie 200 tys. kilometrów od Władywostoku aż do drugiego końca Stanów Zjednoczonych. Chcieliśmy dalej, ale wszystko ma swój czas – na razie to się wszystko zatrzymało, peregrynacja zakończyła się na Ekwadorze... Tak, jakby to, co miało być zrobione, zostało zrobione. Ja jestem przekonana, że Matka Boża chciała pokazać Panu Bogu, że wiara na świecie nie umarła. Więc jak przychodzicie teraz na spotkania z Matką Bożą do swoich parafii, to pamiętajcie o tym – Ona czeka na świadectwo wiary. Weźcie swoje dzieciaki, weźcie swoje wnuki, opowiadajcie im o tym, jak kiedyś było, pokazujcie, że to jest ten fundament, na którym Polska się odrodziła” – mówiła Ewa Kowalewska.

Radio Jasna Góra · 2024 - 06 - 11 - Rozmowa poranka - Z Jasnej Góry na cały świat - Peregrynacja

Rozmowa zabrzmi dziś jeszcze w programie nocnym o 2:30.

Codzienne relacje z przebiegu peregrynacji Matki Bożej w arch. częstochowskiej można znaleźć na stronach internetowych Radia Fiat czy powiązanego z rozgłośnią portalu czestochowskie24.pl, są również zamieszczane na specjalnej stronie internetowej poświęconej nawiedzeniu: nawiedzenie.archiczest.pl oraz na stronie internetowej Tygodnika Katolickiego Niedziela.

We wtorek, 11 czerwca Maryja w Obrazie Nawiedzenia przywędruje do parafii św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie.

Autor: DR

Zobacz również

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Wtorek, 18.06.2024

Australia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone i Polska – w tych krajach posługuje jedenastu paulinów świętujących 18 czerwca jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Wśród nich są m.in. o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu i o. Marian Waligóra, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Autor: AN/BPJG

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 17.06.2024

Podoba Ci się nasze logo? Chcesz je zobaczyć na plakacie swojego wydarzenia? Poproś o patronat. Radio Jasna Góra wspiera medialnie różnorodne inicjatywy związane z częstochowskim Sanktuarium, wpisujące się w misję Kościoła i promujące dobre wartości.

Autor: AN

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Piątek, 14.06.2024

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej trwa na Jasnej Górze w dniach 14-15 czerwca. Temu właśnie spotkaniu użyczamy sobotni czas antenowy. O godz. 12:00 z jasnogórskiego Szczytu będziemy transmitować centralny punkt pielgrzymki, czyli uroczystą Eucharystię, której przewodniczyć ma bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Wcześniej, bo tuż po godz. 9:00, zapraszamy do wysłuchania „Rozmowy dnia” – gościem o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, będzie Andrzej Kamiński, nowy prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Został nim mianowany 13 marca tego roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski na 4-letnią kadencję.

Autor: DR

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Czwartek, 13.06.2024

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych kapłanów, na Jasną Górę. To już tradycja, że od połowy maja przez cały niemal czerwiec młodzi księża z diecezji, a także zakonów przyjeżdżają do Maryi zawierzając Jej, już na początku, swoje kapłańskie życie. Z jasnogórskimi reporterami dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o powołaniu i drodze do kapłaństwa, o ludziach, którzy im na tych ścieżkach towarzyszyli, opowiadają też o miejscu, jakie Maryja zajmuje w ich życiu.

W wieczornej i nocnej Panoramie reporterskiego dnia wybrzmią dziś rozmowy z młodymi kapłanami z arch. łódzkiej i diec. płockiej, natomiast na naszym radiowym Sound Cloud można odnaleźć więcej zapisów rozmów z tegorocznymi neoprezbiterami.

Autor: DR

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Środa, 12.06.2024

Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy ojcom paulinom, świętującym dziś 25-lecie kapłaństwa. Transmitowaliśmy jubileuszową, dziękczynną Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej, a rozmowy z jubilatami wybrzmiały w rozmowie dnia i w bloku rozmów reporterskich.

Wśród paulinów, srebrnych jubilatów jest o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry - o swoim kapłaństwie opowiedział w rozmowie z Mirosławą Szymusik z Biura Prasowego Jasna Góra News.

Autor: DR

Płyta tygodnia - 3 Dni 3 Noce - Festiwal Życia w Kokotku

Płyta tygodnia - 3 Dni 3 Noce - Festiwal Życia w Kokotku

Poniedziałek, 10.06.2024

3 Dni 3 Noce - to nazwa zespołu muzycznego  Festiwalu Życia w Kokotku, który na scenie gra od wielu lat, a teraz – już pod oficjalną nazwą – przenosi tę energię na swój debiutancki album! Na płycie znalazły się zarówno hymny kolejnych edycji Festiwalu Życia, jak i kilka innych kompozycji związanych z duchowością NINIWY. To nie tylko zbiór dźwięków – to inspiracja do odkrywania nowych horyzontów w muzyce i w życiu.

Autor: RJG