Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Festyn także w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego


Sobota, 08.06.2024

Festyn także w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
Czerwiec to tradycyjnie czas festynów rodzinnych w wielu częstochowskich parafiach. Jedna z takich imprez odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - start o godz. 15:00.

Do udziału w pełnej atrakcji imprezie, zachęcali na naszej antenie Monika Przystalska i Grzegorz Saleta. Jak podkreślili w rozmowie z Marcinem Bernasiem, festyn to doskonała okazja do uwielbiania Boga poprzez wspólną zabawę, taniec oraz śpiew.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Maryjo, ocal miłość i życie w każdej polskiej rodzinie” - to motto przewodnie peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w arch. częstochowskiej. „Zapraszamy wszystkich, którym dobro rodziny leży głęboko na sercu” - mówił Grzegorz Saleta.

Jak podkreślili nasi goście, festyn jest otwarty nie tylko dla parafian, ale dla wszystkich chętnych. „Dla każdego znajdzie się miejsce. Jeżeli ktoś dysponuje wolnym czasem w niedzielę, zastanawia się, co by tu począć, to serdecznie zapraszamy. Dzieciaki na próbach ciągle dopytują, czy będzie widownia, czy będzie ktoś klaskał” - zachęcała Monika Przystalska.

Jak czytamy na stronie internetowej parafii, w czasie festynu będzie okazja, aby „dopieszczać podniebienia i żołądeczki pysznymi wypiekami naszych parafianek oraz najsmaczniejszą kiełbaską i kaszanką z grilla”. Będą atrakcje sportowe, występy muzyczne i taneczne, a także dmuchańce, balony, popcorn i wata cukrowa - czyli wszystko to, co lubią najmłodsi.

Nasi goście podkreślali, że festyn ma wymiar integracyjny. „Spotykają się rodziny, żeby się zapoznawać, integrować. Rodzi się z tego wiele fantastycznych relacji” - stwierdziła Monika Przystalska. „Pragniemy przekazać przez śpiew, tańce, pląsy a także przez jedzenie podziękować Bogu; przekazać światu, że my, ludzie wierzący, jesteśmy jednością. Włączają się wszystkie wspólnoty i parafianie w każdym wieku. Widać radość z czynienia dobra” - dodał Grzegorz Saleta.

Dochód z imprezy, jak co roku, zostanie przekazany na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży działającej w parafii.

Autor: DR

Zobacz również

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Wtorek, 18.06.2024

Australia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone i Polska – w tych krajach posługuje jedenastu paulinów świętujących 18 czerwca jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Wśród nich są m.in. o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu i o. Marian Waligóra, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Autor: AN/BPJG

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 17.06.2024

Podoba Ci się nasze logo? Chcesz je zobaczyć na plakacie swojego wydarzenia? Poproś o patronat. Radio Jasna Góra wspiera medialnie różnorodne inicjatywy związane z częstochowskim Sanktuarium, wpisujące się w misję Kościoła i promujące dobre wartości.

Autor: AN

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Piątek, 14.06.2024

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej trwa na Jasnej Górze w dniach 14-15 czerwca. Temu właśnie spotkaniu użyczamy sobotni czas antenowy. O godz. 12:00 z jasnogórskiego Szczytu będziemy transmitować centralny punkt pielgrzymki, czyli uroczystą Eucharystię, której przewodniczyć ma bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Wcześniej, bo tuż po godz. 9:00, zapraszamy do wysłuchania „Rozmowy dnia” – gościem o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, będzie Andrzej Kamiński, nowy prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Został nim mianowany 13 marca tego roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski na 4-letnią kadencję.

Autor: DR

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Czwartek, 13.06.2024

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych kapłanów, na Jasną Górę. To już tradycja, że od połowy maja przez cały niemal czerwiec młodzi księża z diecezji, a także zakonów przyjeżdżają do Maryi zawierzając Jej, już na początku, swoje kapłańskie życie. Z jasnogórskimi reporterami dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o powołaniu i drodze do kapłaństwa, o ludziach, którzy im na tych ścieżkach towarzyszyli, opowiadają też o miejscu, jakie Maryja zajmuje w ich życiu.

W wieczornej i nocnej Panoramie reporterskiego dnia wybrzmią dziś rozmowy z młodymi kapłanami z arch. łódzkiej i diec. płockiej, natomiast na naszym radiowym Sound Cloud można odnaleźć więcej zapisów rozmów z tegorocznymi neoprezbiterami.

Autor: DR

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Środa, 12.06.2024

Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy ojcom paulinom, świętującym dziś 25-lecie kapłaństwa. Transmitowaliśmy jubileuszową, dziękczynną Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej, a rozmowy z jubilatami wybrzmiały w rozmowie dnia i w bloku rozmów reporterskich.

Wśród paulinów, srebrnych jubilatów jest o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry - o swoim kapłaństwie opowiedział w rozmowie z Mirosławą Szymusik z Biura Prasowego Jasna Góra News.

Autor: DR

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Wtorek, 11.06.2024

Trwa 67. dzień nawiedzenia Matki Bożej w arch. częstochowskiej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W tym kontekście gościem Radia Jasna Góra była Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska i pomysłodawczyni peregrynacji kopii Cudownego Obrazu po świecie „Od Oceanu do Oceanu”.

„Mnie niesłychanie cieszy, że Ona teraz wróciła do macierzy, czyli wróciła do Częstochowy, jeździ po archidiecezji” – mówiła Ewa Kowalewska. Opowiedziała też o idei i przebiegu peregrynacji przez świat „Od oceanu do oceanu”.

Autor: DR