Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Któż jak Bóg! Zapowiedź pielgrzymki rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła


Piątek, 28.06.2019

Któż jak Bóg! Zapowiedź pielgrzymki rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła
Maryja, Królowa Polski oraz Jej najwierniejszy rycerz, św. Michał Archanioł, zapraszają na spotkanie na Jasnej Górze. Już w sobotę 6 lipca IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, a także czytelników czasopisma 'Któż jak Bóg'.

- Czas pielgrzymki wypełniony będzie modlitwą i licznymi konferencjami m.in. z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem - zaprasza ks. Rafał Szwajca, michalita i koordynator ds. peregrynacji figury św. Michała Archanioła:

Po spotkaniu różaniec w Bazylice, nabożeństwo oczekiwania i procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest na stronie: www.kjb24.pl.

Pielgrzymki czcicieli św. Michała Archanioła na Jasną Górę są owocem, trwającej od 2013 roku, peregrynacji po Polsce kopii figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Przy tej okazji wierni przyjmują także szkaplerz św. Michała Archanioła.

Kult św. Michała Archanioła i aniołów szerzą w Polsce michalici, czyli Zgromadzenie św. Michała Archanioła, które zostało założone pod koniec XIX w. w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu przez bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Autor: AN

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB