Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Któż jak Bóg! Zapowiedź pielgrzymki rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła


Piątek, 28.06.2019

Któż jak Bóg! Zapowiedź pielgrzymki rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła
Maryja, Królowa Polski oraz Jej najwierniejszy rycerz, św. Michał Archanioł, zapraszają na spotkanie na Jasnej Górze. Już w sobotę 6 lipca IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, a także czytelników czasopisma 'Któż jak Bóg'.

- Czas pielgrzymki wypełniony będzie modlitwą i licznymi konferencjami m.in. z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem - zaprasza ks. Rafał Szwajca, michalita i koordynator ds. peregrynacji figury św. Michała Archanioła:

Po spotkaniu różaniec w Bazylice, nabożeństwo oczekiwania i procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest na stronie: www.kjb24.pl.

Pielgrzymki czcicieli św. Michała Archanioła na Jasną Górę są owocem, trwającej od 2013 roku, peregrynacji po Polsce kopii figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Przy tej okazji wierni przyjmują także szkaplerz św. Michała Archanioła.

Kult św. Michała Archanioła i aniołów szerzą w Polsce michalici, czyli Zgromadzenie św. Michała Archanioła, które zostało założone pod koniec XIX w. w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu przez bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Autor: AN

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib