Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców


Piątek, 02.06.2023

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców
V OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA PRZEDSIĘBIORCÓW NA JASNĄ GÓRĘ

18 czerwca 2023 roku


 


Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie św. Pawła skierowane do doświadczających ucisku pierwszych chrześcijan zostało wybrane jako myśl przewodnia spotkania ludzi biznesu. Chcemy je zrealizować wspólnie 18 czerwca na Jasnej Górze podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców.


W świecie pełnym zawirowań przedsiębiorcy nie mają łatwo, a przyszłość wydaje się niepewna. Trudno o radość, gdy serce wypełnia niepokój. Gdzie zatem szukać rozwiązania tych trudności? W Piśmie Świętym odnajdujemy poradę, aby budować na mocnym fundamencie: burza z pewnością przyjdzie, uderzą wichry, ale to, co zostało mocno utwierdzone, nie rozsypie się. Celem Pielgrzymki Przedsiębiorców jest wzmocnienie Bożą mocą tego, co po ludzku słabe i nietrwałe. Prośba o pomoc Kogoś, kto jest większy i mocniejszy, jest naszym unikalnym sposobem radzenia sobie z wyzwaniami. Biznes to współpraca, dlaczego by nie z Bogiem?


Wymiar duchowy pielgrzymki to Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Modlitwie będzie przewodniczył inicjator pielgrzymki ks. abp Józef Kupny, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.


Wydarzenie to będzie obfitowało w inspirujące treści dzięki zaproszonym Gościom, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ks. dr hab. Andrzej Nowicki – teolog, wykładowca, autor książek, proboszcz, duszpasterz środowisk gospodarczych w Katowicach – powie o roli katolickich przedsiębiorców w świecie pogubionych wartości.


Mówcą z USA będzie Adam Drewniany – przedsiębiorca, który wyemigrował z Polski w 1978 roku. Związany jest z branżą elektromobilności (firma Northwolt), a Tesla jeździ dzięki niemu. Obecnie rozwija firmy technologiczne w Polsce. Z przemysłem jest także związany Jacek Szempliński, założyciel i prezes jednej z czołowych polskich firm inżynierskich AB Industry S.A. Świat nauki i biznesu łączy dr hab. Magdalena Sitek – Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Spotkanie zakończy dyskusja panelowa Etyka w biznesie a katolicka nauka społeczna inspirowana książką Daniela K. Finna pod tym samym tytułem.


Organizatorami pielgrzymki są Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES. Wydarzenie wspierane jest przez Partnerów – liczne grono organizacji katolickich przedsiębiorców.


Pielgrzymka adresowana jest do przedsiębiorców, pracodawców, samozatrudnionych i freelancerów. Zgromadzi także przedstawicieli organizacji katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterzy środowisk biznesowych.Zapraszamy przedsiębiorców na Jasną Górę!


Informacje, program spotkania i zapisy na stronie
pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl
Data wydarzenia: 18 czerwca 2023
Miejsce: Częstochowa, Jasna Góra
Początek spotkania: godz. 10.00
Msza Święta: godz. 12.30 w kaplicy MB CzęstochowskiejStrona pielgrzymki: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl
Link do wydarzenia na FB: www.fb.me/e/2xJzORwnd (prosimy o ew. udostępnienie)
Autor: o.AG

Zobacz również

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Wtorek, 18.06.2024

Australia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone i Polska – w tych krajach posługuje jedenastu paulinów świętujących 18 czerwca jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Wśród nich są m.in. o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu i o. Marian Waligóra, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Autor: AN/BPJG

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 17.06.2024

Podoba Ci się nasze logo? Chcesz je zobaczyć na plakacie swojego wydarzenia? Poproś o patronat. Radio Jasna Góra wspiera medialnie różnorodne inicjatywy związane z częstochowskim Sanktuarium, wpisujące się w misję Kościoła i promujące dobre wartości.

Autor: AN

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Piątek, 14.06.2024

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej trwa na Jasnej Górze w dniach 14-15 czerwca. Temu właśnie spotkaniu użyczamy sobotni czas antenowy. O godz. 12:00 z jasnogórskiego Szczytu będziemy transmitować centralny punkt pielgrzymki, czyli uroczystą Eucharystię, której przewodniczyć ma bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Wcześniej, bo tuż po godz. 9:00, zapraszamy do wysłuchania „Rozmowy dnia” – gościem o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, będzie Andrzej Kamiński, nowy prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Został nim mianowany 13 marca tego roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski na 4-letnią kadencję.

Autor: DR

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Czwartek, 13.06.2024

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych kapłanów, na Jasną Górę. To już tradycja, że od połowy maja przez cały niemal czerwiec młodzi księża z diecezji, a także zakonów przyjeżdżają do Maryi zawierzając Jej, już na początku, swoje kapłańskie życie. Z jasnogórskimi reporterami dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o powołaniu i drodze do kapłaństwa, o ludziach, którzy im na tych ścieżkach towarzyszyli, opowiadają też o miejscu, jakie Maryja zajmuje w ich życiu.

W wieczornej i nocnej Panoramie reporterskiego dnia wybrzmią dziś rozmowy z młodymi kapłanami z arch. łódzkiej i diec. płockiej, natomiast na naszym radiowym Sound Cloud można odnaleźć więcej zapisów rozmów z tegorocznymi neoprezbiterami.

Autor: DR

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Środa, 12.06.2024

Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy ojcom paulinom, świętującym dziś 25-lecie kapłaństwa. Transmitowaliśmy jubileuszową, dziękczynną Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej, a rozmowy z jubilatami wybrzmiały w rozmowie dnia i w bloku rozmów reporterskich.

Wśród paulinów, srebrnych jubilatów jest o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry - o swoim kapłaństwie opowiedział w rozmowie z Mirosławą Szymusik z Biura Prasowego Jasna Góra News.

Autor: DR

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Wtorek, 11.06.2024

Trwa 67. dzień nawiedzenia Matki Bożej w arch. częstochowskiej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W tym kontekście gościem Radia Jasna Góra była Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska i pomysłodawczyni peregrynacji kopii Cudownego Obrazu po świecie „Od Oceanu do Oceanu”.

„Mnie niesłychanie cieszy, że Ona teraz wróciła do macierzy, czyli wróciła do Częstochowy, jeździ po archidiecezji” – mówiła Ewa Kowalewska. Opowiedziała też o idei i przebiegu peregrynacji przez świat „Od oceanu do oceanu”.

Autor: DR