Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców


Piątek, 02.06.2023

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców
V OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA PRZEDSIĘBIORCÓW NA JASNĄ GÓRĘ

18 czerwca 2023 roku


 


Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie św. Pawła skierowane do doświadczających ucisku pierwszych chrześcijan zostało wybrane jako myśl przewodnia spotkania ludzi biznesu. Chcemy je zrealizować wspólnie 18 czerwca na Jasnej Górze podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców.


W świecie pełnym zawirowań przedsiębiorcy nie mają łatwo, a przyszłość wydaje się niepewna. Trudno o radość, gdy serce wypełnia niepokój. Gdzie zatem szukać rozwiązania tych trudności? W Piśmie Świętym odnajdujemy poradę, aby budować na mocnym fundamencie: burza z pewnością przyjdzie, uderzą wichry, ale to, co zostało mocno utwierdzone, nie rozsypie się. Celem Pielgrzymki Przedsiębiorców jest wzmocnienie Bożą mocą tego, co po ludzku słabe i nietrwałe. Prośba o pomoc Kogoś, kto jest większy i mocniejszy, jest naszym unikalnym sposobem radzenia sobie z wyzwaniami. Biznes to współpraca, dlaczego by nie z Bogiem?


Wymiar duchowy pielgrzymki to Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Modlitwie będzie przewodniczył inicjator pielgrzymki ks. abp Józef Kupny, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.


Wydarzenie to będzie obfitowało w inspirujące treści dzięki zaproszonym Gościom, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ks. dr hab. Andrzej Nowicki – teolog, wykładowca, autor książek, proboszcz, duszpasterz środowisk gospodarczych w Katowicach – powie o roli katolickich przedsiębiorców w świecie pogubionych wartości.


Mówcą z USA będzie Adam Drewniany – przedsiębiorca, który wyemigrował z Polski w 1978 roku. Związany jest z branżą elektromobilności (firma Northwolt), a Tesla jeździ dzięki niemu. Obecnie rozwija firmy technologiczne w Polsce. Z przemysłem jest także związany Jacek Szempliński, założyciel i prezes jednej z czołowych polskich firm inżynierskich AB Industry S.A. Świat nauki i biznesu łączy dr hab. Magdalena Sitek – Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Spotkanie zakończy dyskusja panelowa Etyka w biznesie a katolicka nauka społeczna inspirowana książką Daniela K. Finna pod tym samym tytułem.


Organizatorami pielgrzymki są Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES. Wydarzenie wspierane jest przez Partnerów – liczne grono organizacji katolickich przedsiębiorców.


Pielgrzymka adresowana jest do przedsiębiorców, pracodawców, samozatrudnionych i freelancerów. Zgromadzi także przedstawicieli organizacji katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterzy środowisk biznesowych.Zapraszamy przedsiębiorców na Jasną Górę!


Informacje, program spotkania i zapisy na stronie
pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl
Data wydarzenia: 18 czerwca 2023
Miejsce: Częstochowa, Jasna Góra
Początek spotkania: godz. 10.00
Msza Święta: godz. 12.30 w kaplicy MB CzęstochowskiejStrona pielgrzymki: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl
Link do wydarzenia na FB: www.fb.me/e/2xJzORwnd (prosimy o ew. udostępnienie)
Autor: o.AG

Zobacz również

Aniele Boży, Stróżu mój - zaproszenie na radiową nowennę przed 2 października

Aniele Boży, Stróżu mój - zaproszenie na radiową nowennę przed 2 października

Środa, 20.09.2023

Chcesz nawiązać lepszą relację ze swoim Aniołem Stróżem? A może dopiero odkrywasz jego istnienie? W obu przypadkach odpowiedzią może być nowa propozycja programowa Radia Jasna Góra. Od 23 września do 1 października o godz. 7:30 wybrzmiewać będzie Nowenna do Aniołów Stróżów.

Autor: AN

Bóg nadaje życiu sens. XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Bóg nadaje życiu sens. XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wtorek, 19.09.2023

Na Jasnej Górze odbyło się XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. To była sposobność by w programie jasnogórskiej rozgłośni powrócić do tematu wychowania i przekazywania wartości.

Autor: AN

Teobańkologia - Niech zstąpi Duch Twój

Teobańkologia - Niech zstąpi Duch Twój

Poniedziałek, 18.09.2023

Krążek, na którym Duch Święty gra pierwsze skrzypce! Teobańkologia wydaje pierwszą płytę

Autor: PG

Media jasnogórskie - ‘promujemy’ Matkę Bożą

Media jasnogórskie - ‘promujemy’ Matkę Bożą

Niedziela, 17.09.2023

W III niedzielę września – w tym roku 17 września - Kościół w Polsce obchodzi 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. I o tym w radiowym studiu rozmawiali dyrektorzy mediów jasnogórskich: o. Michał Bortnik, rzecznik prasowy Jasnej Góry i dyrektor Biura Prasowego Klasztoru oraz o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

Na Jasnej Górze od lat istnieją i rozwijane są media jasnogórskie – Radio Jasna Góra, Biuro Prasowe, Dwumiesięcznik Jasna Góra, social media (Twitter, Facebook) oraz jasnogórski kanał YouTube. Jak podkreślili rozmówcy, to właśnie dzięki mediom jasnogórskim możliwe jest duchowe, wirtualne pielgrzymowanie na Jasną Górę, a możliwość łączności z duchową stolica Polski docenia zwłaszcza Polonia na całym świecie.

Autor: DR

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Pani Wielgomłyńskiej

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Pani Wielgomłyńskiej

Sobota, 16.09.2023

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, obchodzone w Kościele katolickim 15 września, w paulińskiej parafii w Wielgomłynach – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej – odbyły się uroczystości odpustowe. Mszy św., którą transmitowaliśmy na antenie Radia Jasna Góra, przewodniczył o. Andrzej Grad, dyrektor naszej rozgłośni.

Wielgomłyny to miejscowość znajdująca się 24 km od Radomska, a ok. 60 km od Częstochowy. Znajduje się tam piękne sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej. W zabytkowym klasztorze, w cichej atmosferze, wierni zanoszą swoje prośby do Maryi, a Jej obecność widzą w pełnej bólu i cierpienia Piecie - rzeźbie przedstawiającej Chrystusa zdjętego z krzyża na kolanach Najświętszej Maryi Panny.

 

Autor: DR

Już w ten weekend - święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Już w ten weekend - święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Czwartek, 14.09.2023

Już w ten weekend odbędzie się szereg imprez promujących piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W wydarzenie po raz kolejny włączają się paulini – pokazując i promując takie miejsca jak Jasna Góra, Skałka w Krakowie, Sanktuarium Leśniowskie i klasztor św. Barbary w Częstochowie. O przygotowanych przez paulinów atrakcjach opowiadał na naszej antenie o. Mariusz Tabulski, przeor klasztoru na Skałce w Krakowie i prezes Fundacji Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów.

Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, trwać będzie od 15 do 17 września m.in. w: Olsztynie, Żarkach, Złotym Potoku, Pieskowej Skale, Olkuszu, Rabsztynie, Lelowie, Siewierzu i Ogrodzieńcu – w sumie w 47. lokalizacjach pomiędzy Krakowem a Częstochową.

Autor: DR