Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II


Czwartek, 30.03.2023

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II
„Jestem. Pamiętam. Czuwam"

– takie hasło przyświeca organizatorom Pierwszego Częstochowskiego Marszu Papieskiego, który stanowi modlitewną odpowiedź mieszkańców duchowej stolicy Polski, na publiczne pomówienia i dyskredytowanie osoby św. Jana Pawła II.

W niedzielę 2. kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa na Marsz Papieski - informuje Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej - Punktualnie o godz. 18.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Po uformowaniu szpaleru i przemówieniach, wyruszymy w procesyjnym szyku na Jasną Górę. Po drodze odmawiać będziemy różaniec święty oraz śpiewać pieśni animowane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która uświetni nasz marsz.

O godz. 20.00 uczestniczyć będziemy w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. o godz. 21.00 weźmiemy udział w Apelu Jasnogórskim. Zaraz po zakończeniu Apelu, w uroczystej procesji, ze zapalonymi świecami udamy się pod pomnik papieża wałach jasnogórskich.

Jednocześnie informujemy, że na trasie Marszu oraz na Jasnej Górze obowiązuje bezwzględny zakaz używania symboli partyjnych i politycznych. Nasze wydarzenie ma charakter religijny. Dlatego prosimy zabrać ze sobą: różaniec, zdjęcia papieża Jana Pawła II, flagi biało-czerwone, flagi papieskie, maryjne, symbole i flagi Solidarności oraz emblematy, logotypy przynależności do organizacji Kościoła katolickiego.

„Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową, nie da się zepchnąć ze swego stanowiska". Słowami wiersza Adama Asnyka, mówiącymi o odwadze, zapraszamy Cię do włączenia się w Marsz Papieski. Jan Paweł II nie tylko wywalczył nam wolność, ale pokazał jak mamy żyć. Walczył o godność człowieka. Obecnie z niniejszej godności odziera się Jana Pawła II. Dlatego bądź solidarny, bądź solidarna z Janem Pawłem II. Razem z nami na płynący na papieża z mediów hejt odpowiedz modlitwą, Eucharystią i Apelem Jasnogórskim zakończonym procesją pod pomnikiem papieskim.


W imieniu przedstawicieli inicjatywy „Broń Królowej"
Artur Dąbrowski - prezes Akcji Katolickiej
Archidiecezji Częstochowskiej

*

O Marszu z jego organizatorem Arturem Dąbrowskim rozmawiała Agata Nalichowska:


Radio Jasna Góra · 2023 - 03 - 28 - Rozmowa poranka - Zaproszenie na I Marsz Papieski w Częstochowie


Autor: oprac. RJG

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR