Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II


Piątek, 24.03.2023

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II
Zakon Paulinów został uhonorowany wyróżnieniem „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”, przyznanym przez abpa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego oraz Fundację Instytut Mediów. I o tym wydarzeniu, nad którym jako Radio Jasna Góra objęliśmy patronat, mówimy dziś na antenie w „Panoramie reporterskiego dnia”.

Wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” zostały wręczone w Narodowym Dniu Ochrony Życia, 24 marca, o godz. 14.30 w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze.

Jak podkreślają twórcy wyróżnienia – „wobec ataków na dzieło życia, pamięć i wizerunek świętego Jana Pawła II”, wyróżnieniami zostali uhonorowani ci, którzy zdobywają się „na odwagę obrony dokonań Papieża Polaka”.

„Ta nagroda jest dla tych, którzy chcą świadczyć prawdzie – wyjaśnia Mariusz Książek, prezes Fundacji Instytut Mediów - Ks. arcybiskup Wacław Depo, fundator naszej Fundacji, postanowił uhonorować dwa środowiska, które w jego odczuciu, ale i naszym, od lat propagowały nauczanie św. Jana Pawła II, modliły się za Ojca Świętego, a teraz, za pośrednictwem już Świętego, o łaski. I zawsze dbały o Jego dobre imię”:

„Nagrody trafią do niewielkiego grona ludzi i instytucji, których wkład w mówienie prawdy o pontyfikacie św. Jana Pawła II jest niepodważalny i widoczny każdego dnia” – informują inicjatorzy, czyli Fundacja Instytut Mediów. Obok Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, laureatami zostały też dzieła medialne: Radio Maryja, Telewizja Trwam, Nasz Dziennik oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

„Radio Maryja od początku istnienia było tym medium, które przekazywało to, co mówił Jan Paweł II. Kontynuujemy ten przekaz” – podkreśla o. Zdzisław Klafka, redemptorysta, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu:

Witając zgromadzonych, abp Wacław Depo, fundator nagrody mówił:

Laudację z okazji wręczenia nagrody wygłosił o. dr hab. Michał Legan, medioznawca, wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP:

Za wyróżnienie dziękował Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski:

Autor: DR

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR