Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Komentarz Grzegorza Górnego wobec ataków na Jana Pawła II


Środa, 15.03.2023

Komentarz Grzegorza Górnego wobec ataków na Jana Pawła II
Komentarz na temat oskarżeń wobec św. Jana Pawła II na antenie Radia Jasna Góra wypowiedział dziś w „Rozmowie poranka” Grzegorz Górny, znany publicysta i pisarz.

„Prawda się sama nie obroni. Muszą istnieć ci, którzy opowiedzą się po stronie prawdy. Muszą istnieć świadkowie, ludzie odważni, którzy zaświadczą, jak było” – podkreślał Grzegorz Górny. W rozmowie z Dariuszem Ciszewskim przyznał, że podobnie jak było w przypadku papieża Piusa XII, tak i teraz, Jana Pawła II - po śmierci tych papieży, kiedy powoli odchodzą już świadkowie, którzy ich pamiętają, kiedy dorasta nowa generacja, która nie pamięta tamtych czasów, dopiero wtedy zaczyna się akcja przeciwko nim.

Publicysta stwierdził, że obecny atak to „pewien rodzaj zemsty za to, co zrobił Jan Paweł II, a zwłaszcza za Jego postawę i nauczanie wobec najważniejszych kwestii, które są dzisiaj wyzwaniami dla wiary i współczesnego Kościoła".

„Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który wdrożył systematyczny plan zwalczania pedofilii wśród duchownych i zapobiegania procederowi tuszowania tego typu przestępstw” – podkreślił Grzegorz Górny i dodał, że ostatnie materiały atakujące Jana Pawła II „oparte na bardzo wątłym, niewiarygodnym i łatwym do podważenia materiale dowodowym”, a dokonuje się tego na podstawie „insynuacji, manipulacji, przeinaczeń, nieścisłości, bez obiektywizmu i ewidentnie ze złą wolą”:

„Mamy do czynienia nie tylko z atakiem na Jana Pawła II, ale też z atakiem na naszą wspólnotę kościelną i narodową” – mówił publicysta:

Rozmowa w całości jest już do odsłuchania w naszej specjalnej zakładce na radiowej stronie internetowej www.radiojasnagora.pl, w której zamieszczamy audycje, komentarze i artykuły - W obronie Jana Pawła II.

Autor: DR

Zobacz również

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II

Czwartek, 30.03.2023

„Jestem. Pamiętam. Czuwam"

– takie hasło przyświeca organizatorom Pierwszego Częstochowskiego Marszu Papieskiego, który stanowi modlitewną odpowiedź mieszkańców duchowej stolicy Polski, na publiczne pomówienia i dyskredytowanie osoby św. Jana Pawła II.

W niedzielę 2. kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa na Marsz Papieski - informuje Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej - Punktualnie o godz. 18.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Po uformowaniu szpaleru i przemówieniach, wyruszymy w procesyjnym szyku na Jasną Górę. Po drodze odmawiać będziemy różaniec święty oraz śpiewać pieśni animowane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która uświetni nasz marsz.

Autor: oprac. RJG

„Jesteśmy ze św. Janem Pawłem II” - komentarz prof. Janusza Kaweckiego

„Jesteśmy ze św. Janem Pawłem II” - komentarz prof. Janusza Kaweckiego

Środa, 29.03.2023

Na antenie Radia Jasna Góra kontynuujemy temat obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II. Prof. Janusz Kawecki, wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, publicysta i felietonista, gościł na Jasnej Górze w ubiegły piątek, z okazji wręczenia nagród abpa Wacława Depo dla osób i instytucji zaangażowanych w obronę dokonań Papieża Polaka - „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”. Dziś w „Rozmowie poranka” wyemitowaliśmy rozmowę Dariusza Ciszewskiego z prof. Januszem Kaweckim.

Autor: DR

Różaniec siłą chorych i cierpiących - zapowiedź

Różaniec siłą chorych i cierpiących - zapowiedź

Wtorek, 28.03.2023

Stowarzyszenie Żywy Różaniec zaprasza wszystkich czcicieli Matki Bożej na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Spotkanie odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście

Poniedziałek, 27.03.2023

„UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście - to nowy album na rynku muzycznym. Został wydany w 2023 roku. Krążek składa się z 11 utworów o charakterze religijnym, w których artyści poruszają temat wielkopostny. Wszystkie utwory razem mogą stworzyć nastrojowy koncert pieśni wielkopostnych.

Autor: PG / DR

Świętujemy kolejne urodziny!

Świętujemy kolejne urodziny!

Sobota, 25.03.2023

Radio Jasna Góra obchodzi dziś 28. urodziny! Po raz pierwszy sygnał z Jasnej Góry został wyemitowany 25 marca 1995 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

O naszej rocznicy mówimy dziś przez cały dzień, a zaczęliśmy już w „Porannym espresso”, w czasie którego o misji rozgłośni opowiadał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W rozmowie z Dariuszem Ciszewskim podkreślał, że medium, jakim jest radio, posługuje się przede wszystkim słowem, poprzez które przekazujemy nie tylko treści, które kryją się pod dźwiękami, ale także emocje czy odczucia. „Przez Radio pomagamy ludziom zbliżać się do Boga, przez Maryję” - podkreślał o. Andrzej Grad.

Autor: oprac. DR

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II

Piątek, 24.03.2023

Zakon Paulinów został uhonorowany wyróżnieniem „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”, przyznanym przez abpa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego oraz Fundację Instytut Mediów. I o tym wydarzeniu, nad którym jako Radio Jasna Góra objęliśmy patronat, mówimy dziś na antenie w „Panoramie reporterskiego dnia”.

Wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” zostały wręczone w Narodowym Dniu Ochrony Życia, 24 marca, o godz. 14.30 w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze.

Autor: DR