Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jan Paweł II jest niepodważalnym autorytetem - mówią goście Radia


Wtorek, 14.03.2023

Jan Paweł II jest niepodważalnym autorytetem - mówią goście Radia
W „Rozmowie poranka” podzieliliśmy się z Państwem osobistym świadectwem o. Stanisława Turka, byłego generała Zakonu Paulinów i prokuratora Zakonu przy Stolicy Apostolskiej, kontynuując temat obrony św. Jana Pawła II przed niesłusznymi oskarżeniami. Takie świadectwa, ukazujące się szeroko w przestrzeni medialnej - także na antenie Radia Jasna Góra - mają na celu obronę świętości i autorytetu papieża Polaka.

O. Stanisław Turek w rozmowie z Marcinem Bernasiem przypomniał słowa papieża Jana Pawła II, które wypowiedział przed odlotem z Polski na zakończenie jednej z pielgrzymek: „Co nam powiedział na lotnisku? Żebyście się nigdy nie znużyli - ani wiarą, ani trudnościami, ani niczym innym. Żebyście zawsze trwali wiernie przy Chrystusie. I tego człowieka się dziś niszczy, niszczą Go ludzie bez sumienia. Dlatego trzeba się modlić za nich, pościć, żeby się nawrócili. Nienawiści i zła nie pokonamy nienawiścią, tylko miłością. I On tę miłość głosił”:

O. Turek przywołał słowa bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego – „jeśli będą chcieli zniszczyć Ojczyznę, to zaczną od Kościoła”. „Kościół bronił narodu” – przypomniał paulin:

O potrzebie obrony papieża przypomniał dziś także na naszej antenie ks. Mariusz Sokołowski, chrystusowiec i dziennikarz. „Jan Paweł II jest niepodważalnym autorytetem” - mówił ks. Mariusz w rozmowie z Dariuszem Ciszewskim:

Rozmowy będą dostępne w całości na naszym radiowym SoundCloud. Przypominamy także o specjalnej zakładce na radiowej stronie internetowej www.radiojasnagora.pl, w której zamieszczamy audycje, komentarze i artykuły - W obronie Jana Pawła II.

Dziękujemy też Państwu za telefony, smsy i komentarze. Oto niektóre z nich:

Dziękuję za głębokie słowa Ojca Turka o Ojcu Janie Pawle Drugim. Proszę o takie świadectwa częściej, to jest tak bardzo ważne dla wszystkich pokoleń


Św. Janie Pawle 2 Wielki módl się za nami
Rodacy nie dajmy się zmanipulować

Autor: DR

Zobacz również

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II

Czwartek, 30.03.2023

„Jestem. Pamiętam. Czuwam"

– takie hasło przyświeca organizatorom Pierwszego Częstochowskiego Marszu Papieskiego, który stanowi modlitewną odpowiedź mieszkańców duchowej stolicy Polski, na publiczne pomówienia i dyskredytowanie osoby św. Jana Pawła II.

W niedzielę 2. kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa na Marsz Papieski - informuje Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej - Punktualnie o godz. 18.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Po uformowaniu szpaleru i przemówieniach, wyruszymy w procesyjnym szyku na Jasną Górę. Po drodze odmawiać będziemy różaniec święty oraz śpiewać pieśni animowane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która uświetni nasz marsz.

Autor: oprac. RJG

„Jesteśmy ze św. Janem Pawłem II” - komentarz prof. Janusza Kaweckiego

„Jesteśmy ze św. Janem Pawłem II” - komentarz prof. Janusza Kaweckiego

Środa, 29.03.2023

Na antenie Radia Jasna Góra kontynuujemy temat obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II. Prof. Janusz Kawecki, wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, publicysta i felietonista, gościł na Jasnej Górze w ubiegły piątek, z okazji wręczenia nagród abpa Wacława Depo dla osób i instytucji zaangażowanych w obronę dokonań Papieża Polaka - „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”. Dziś w „Rozmowie poranka” wyemitowaliśmy rozmowę Dariusza Ciszewskiego z prof. Januszem Kaweckim.

Autor: DR

Różaniec siłą chorych i cierpiących - zapowiedź

Różaniec siłą chorych i cierpiących - zapowiedź

Wtorek, 28.03.2023

Stowarzyszenie Żywy Różaniec zaprasza wszystkich czcicieli Matki Bożej na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Spotkanie odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście

Poniedziałek, 27.03.2023

„UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście - to nowy album na rynku muzycznym. Został wydany w 2023 roku. Krążek składa się z 11 utworów o charakterze religijnym, w których artyści poruszają temat wielkopostny. Wszystkie utwory razem mogą stworzyć nastrojowy koncert pieśni wielkopostnych.

Autor: PG / DR

Świętujemy kolejne urodziny!

Świętujemy kolejne urodziny!

Sobota, 25.03.2023

Radio Jasna Góra obchodzi dziś 28. urodziny! Po raz pierwszy sygnał z Jasnej Góry został wyemitowany 25 marca 1995 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

O naszej rocznicy mówimy dziś przez cały dzień, a zaczęliśmy już w „Porannym espresso”, w czasie którego o misji rozgłośni opowiadał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W rozmowie z Dariuszem Ciszewskim podkreślał, że medium, jakim jest radio, posługuje się przede wszystkim słowem, poprzez które przekazujemy nie tylko treści, które kryją się pod dźwiękami, ale także emocje czy odczucia. „Przez Radio pomagamy ludziom zbliżać się do Boga, przez Maryję” - podkreślał o. Andrzej Grad.

Autor: oprac. DR

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II

Piątek, 24.03.2023

Zakon Paulinów został uhonorowany wyróżnieniem „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”, przyznanym przez abpa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego oraz Fundację Instytut Mediów. I o tym wydarzeniu, nad którym jako Radio Jasna Góra objęliśmy patronat, mówimy dziś na antenie w „Panoramie reporterskiego dnia”.

Wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” zostały wręczone w Narodowym Dniu Ochrony Życia, 24 marca, o godz. 14.30 w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze.

Autor: DR