Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jan Paweł II jest niepodważalnym autorytetem - mówią goście Radia


Wtorek, 14.03.2023

Jan Paweł II jest niepodważalnym autorytetem - mówią goście Radia
W „Rozmowie poranka” podzieliliśmy się z Państwem osobistym świadectwem o. Stanisława Turka, byłego generała Zakonu Paulinów i prokuratora Zakonu przy Stolicy Apostolskiej, kontynuując temat obrony św. Jana Pawła II przed niesłusznymi oskarżeniami. Takie świadectwa, ukazujące się szeroko w przestrzeni medialnej - także na antenie Radia Jasna Góra - mają na celu obronę świętości i autorytetu papieża Polaka.

O. Stanisław Turek w rozmowie z Marcinem Bernasiem przypomniał słowa papieża Jana Pawła II, które wypowiedział przed odlotem z Polski na zakończenie jednej z pielgrzymek: „Co nam powiedział na lotnisku? Żebyście się nigdy nie znużyli - ani wiarą, ani trudnościami, ani niczym innym. Żebyście zawsze trwali wiernie przy Chrystusie. I tego człowieka się dziś niszczy, niszczą Go ludzie bez sumienia. Dlatego trzeba się modlić za nich, pościć, żeby się nawrócili. Nienawiści i zła nie pokonamy nienawiścią, tylko miłością. I On tę miłość głosił”:

O. Turek przywołał słowa bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego – „jeśli będą chcieli zniszczyć Ojczyznę, to zaczną od Kościoła”. „Kościół bronił narodu” – przypomniał paulin:

O potrzebie obrony papieża przypomniał dziś także na naszej antenie ks. Mariusz Sokołowski, chrystusowiec i dziennikarz. „Jan Paweł II jest niepodważalnym autorytetem” - mówił ks. Mariusz w rozmowie z Dariuszem Ciszewskim:

Rozmowy będą dostępne w całości na naszym radiowym SoundCloud. Przypominamy także o specjalnej zakładce na radiowej stronie internetowej www.radiojasnagora.pl, w której zamieszczamy audycje, komentarze i artykuły - W obronie Jana Pawła II.

Dziękujemy też Państwu za telefony, smsy i komentarze. Oto niektóre z nich:

Dziękuję za głębokie słowa Ojca Turka o Ojcu Janie Pawle Drugim. Proszę o takie świadectwa częściej, to jest tak bardzo ważne dla wszystkich pokoleń


Św. Janie Pawle 2 Wielki módl się za nami
Rodacy nie dajmy się zmanipulować

Autor: DR

Zobacz również

Jubileusz 40-lecia dwumiesięcznika „Jasna Góra”

Jubileusz 40-lecia dwumiesięcznika „Jasna Góra”

Sobota, 02.12.2023

Dwumiesięcznik „Jasna Góra” świętuje 40-lecie istnienia. Towarzyszymy temu pięknemu jubileuszowi na falach naszej rozgłośni. Dziś transmitowaliśmy rozpoczęcie drugiego dnia jubileuszowego spotkania, a także konferencję o. Wojciecha Deca, przeora wspólnoty paulinów w Łodzi, na temat: „Duchowość jasnogórska”. Natomiast w wieczornym programie, od godz. 22:00, zaplanowaliśmy retransmisję panelu „Prasa papierowa – dzisiejsze wyzwania i perspektywy na przyszłość”, poprowadzonego przez o. dr. Grzegorza Prusa, redaktora naczelnego pisma, z udziałem m.in. ks. dr. Jarosława Grabowskiego, redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości jubileuszowych z o. Grzegorzem Prusem rozmawiała na naszej antenie Agata Nalichowska.

Autor: DR

Czym jest powołanie i jak je rozeznać? - nowe filmy i podcasty

Czym jest powołanie i jak je rozeznać? - nowe filmy i podcasty

Piątek, 01.12.2023

W sieci ukazał się najnowszy, 13. już filmik z serii „Po bratersku - o powołaniu”. Cykl video-rozmów prowadzą: o. Tomasz Mordziałek, referent ds. powołań w Zakonie Paulinów oraz o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W wersji audio rozmowy są emitowane także w czwartki o godz. 17:15 na antenie Radia Jasna Góra (powtórki w poniedziałki o 4:00), są też dostępne w podcastach na radiowej stronie internetowej.

Cykl audycji o rozeznawaniu życiowego to próba odpowiedzi na pytania wielu młodych ludzi - czy życie zakonne jest trudne? czy małżeństwo jest dla mnie? czym jest powołanie i jak je rozeznać? jak być pewnym do czego mnie Bóg powołuje?

https://www.facebook.com/PowolaniaPaulini

https://www.facebook.com/radiojasnagora

Autor: DR

Chcemy modlić się i nabierać mocy - spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej

Chcemy modlić się i nabierać mocy - spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej

Czwartek, 30.11.2023

Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej odbędą się na Jasnej Górze w sobotnie popołudnie i w nocy z 2. na 3. grudnia. Gościem naszej anteny w „Rozmowie poranka” ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Autor: DR

„Dobrze jest dbać o relacje” - zaproszenie na „Remont małżeński”

„Dobrze jest dbać o relacje” - zaproszenie na „Remont małżeński”

Wtorek, 28.11.2023

Kolejny raz częstochowska Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla dwojga „Remont małżeński”. O tym wydarzeniu opowiadali na antenie Radia Jasna Góra Jolanta Malinowska i Jakub Kupczyk ze Wspólnoty. Jak tłumaczyli w rozmowie z Marcinem Bernasiem, to trzydniowe rekolekcje połączone z czasem pracy nad relacją małżeńską. Radio Jasna Góra od kilku lat ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: DR

Rodzina - miejsce pięknego wzrastania

Rodzina - miejsce pięknego wzrastania

Poniedziałek, 27.11.2023

Na antenie Radia Jasna Góra stale obecna jest tematyka rodzinna – do słuchania audycji i rozmów o rodzinie, w różnych aspektach jej życia i funkcjonowania, chcemy Państwa zachęcić. Bohaterami jednej z rozmów, która wybrzmi w „Panoramie reporterskiego dnia”, będą spotkani dziś na Jasnej Górze państwo Anna i Łukasz Ziółkowcy z miejscowości Glinianka k. Warszawy. „Cieszymy się tymi skarbami, dziękujemy Matce Bożej za małżeństwo i rodzinę - mówili w rozmowie z Bartłomiejem Zugiem - W miejscu, gdzie żyjemy, jest dużo wielodzietnych rodzin, nie czujemy się wyjątkowi”.

„Najpiękniejszym miejscem, w którym możemy wzrastać, w którym uczymy się ról społecznych, uczymy się człowieczeństwa, jest rodzina - podkreślał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, podczas rozmowy w radiowym studiu z przedstawicielkami Związku Dużych Rodzin 3+. W „Rozmowie poranka” pojawił się temat działalności poradni rodzinnych, działających przy parafi

Autor: DR

Jasna Góra włącza się w akcję „Red Week”

Jasna Góra włącza się w akcję „Red Week”

Sobota, 25.11.2023

Jasna Góra włącza się dziś w akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Red Week”. Aby zamanifestować solidarność z prześladowanymi chrześcijanami, wieża jasnogórska zostanie podświetlona na czerwono. Gościem naszej anteny w „Rozmowie poranka” był ks. dr Andrzej Paś, dyrektor regionalnego biura PKWP we Wrocławiu.

„Kampania ma na celu przede wszystkim zjednoczyć wszystkich chrześcijan na całym świecie” – podkreślał ks. Paś w rozmowie z Marcinem Bernasiem.

Autor: DR