Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Płyta tygodnia - Agnieszka Fiuk - Ocalona


Poniedziałek, 13.03.2023

Płyta tygodnia - Agnieszka Fiuk - Ocalona

„Ocalona” to mój pierwszy autorski projekt muzyczny. Do ośmiu wybranych tekstów psalmów biblijnych opracowałam muzykę. Śpiewając je z towarzyszeniem fortepianu opowiadam historię osobistego doświadczenia Boga, które miało miejsce w najbardziej dramatycznym momencie mojego życia. To bardzo osobisty projekt – moje świadectwo.


Podczas koncertów dzielę się tym, jak Bóg przeprowadził mnie z „Egiptu” do „Ziemi Obiecanej”. Treść psalmów głęboko nawiązuje do uczuć i emocji towarzyszących tej drodze.


Tak jak król Dawid (autor wielu psalmów) śpiewał Bogu o wszystkim, co działo się w jego sercu i życiu, akompaniując sobie na cytrze, tak i ja przez kilkanaście lat praktykowałam taki rodzaj modlitwy – śpiewając przy akompaniamencie fortepianu, w zaciszu domowym, słowami Psalmów o wszystkich bólach mojego ówczesnego życia.


Tak się stało, że przynaglona przez przyjaciół, ten materiał muzyczny uczyniłam treścią pierwszej nagranej płyty oraz programem koncertowym, zagranym już w bardzo wielu miastach Polski.


Świadectwo „Ocalenia” ma szczególną wartość dla ludzi poszukujących sensu życia, trwających w nałogach, poddających wątpliwości żywą obecność działającego w świecie Boga. Wybrane do projektu psalmy układają się w historię mojego życia. Mogę odważnie powiedzieć:
„W Biblii odnalazłam swoje utracone i odzyskane życie”.

Agnieszka Fiuk
wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów (piosenek dla dzieci i dorosłych), organistka.


Moją pierwszą miłością byłam muzyka, drugą teatr. Odkąd sięgam pamięcią, żyję w dźwiękach, rytmie i tańcu. Od przedszkola moje serce było rozśpiewane i roztańczone, co przenosiło się na każdy plac zabaw, uroczystość przedszkolną czy nawet poranny autobus linii 11 o 5.30 rano w drodze z domu do przedszkola.Spis utworów:  1. Psalm 139

  2. Psalm 22

  3. Psalm 40

  4. Psalm 42&43

  5. Psalm 30

  6. Psalm 73

  7. Psalm 118

  8. Psalm 127Autor: PG

Zobacz również

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II

Jestem. Pamiętam. Czuwam - Marsz dla Jana Pawła II

Czwartek, 30.03.2023

„Jestem. Pamiętam. Czuwam"

– takie hasło przyświeca organizatorom Pierwszego Częstochowskiego Marszu Papieskiego, który stanowi modlitewną odpowiedź mieszkańców duchowej stolicy Polski, na publiczne pomówienia i dyskredytowanie osoby św. Jana Pawła II.

W niedzielę 2. kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa na Marsz Papieski - informuje Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej - Punktualnie o godz. 18.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Po uformowaniu szpaleru i przemówieniach, wyruszymy w procesyjnym szyku na Jasną Górę. Po drodze odmawiać będziemy różaniec święty oraz śpiewać pieśni animowane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która uświetni nasz marsz.

Autor: oprac. RJG

„Jesteśmy ze św. Janem Pawłem II” - komentarz prof. Janusza Kaweckiego

„Jesteśmy ze św. Janem Pawłem II” - komentarz prof. Janusza Kaweckiego

Środa, 29.03.2023

Na antenie Radia Jasna Góra kontynuujemy temat obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II. Prof. Janusz Kawecki, wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, publicysta i felietonista, gościł na Jasnej Górze w ubiegły piątek, z okazji wręczenia nagród abpa Wacława Depo dla osób i instytucji zaangażowanych w obronę dokonań Papieża Polaka - „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”. Dziś w „Rozmowie poranka” wyemitowaliśmy rozmowę Dariusza Ciszewskiego z prof. Januszem Kaweckim.

Autor: DR

Różaniec siłą chorych i cierpiących - zapowiedź

Różaniec siłą chorych i cierpiących - zapowiedź

Wtorek, 28.03.2023

Stowarzyszenie Żywy Różaniec zaprasza wszystkich czcicieli Matki Bożej na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Spotkanie odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście

Poniedziałek, 27.03.2023

„UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście - to nowy album na rynku muzycznym. Został wydany w 2023 roku. Krążek składa się z 11 utworów o charakterze religijnym, w których artyści poruszają temat wielkopostny. Wszystkie utwory razem mogą stworzyć nastrojowy koncert pieśni wielkopostnych.

Autor: PG / DR

Świętujemy kolejne urodziny!

Świętujemy kolejne urodziny!

Sobota, 25.03.2023

Radio Jasna Góra obchodzi dziś 28. urodziny! Po raz pierwszy sygnał z Jasnej Góry został wyemitowany 25 marca 1995 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

O naszej rocznicy mówimy dziś przez cały dzień, a zaczęliśmy już w „Porannym espresso”, w czasie którego o misji rozgłośni opowiadał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W rozmowie z Dariuszem Ciszewskim podkreślał, że medium, jakim jest radio, posługuje się przede wszystkim słowem, poprzez które przekazujemy nie tylko treści, które kryją się pod dźwiękami, ale także emocje czy odczucia. „Przez Radio pomagamy ludziom zbliżać się do Boga, przez Maryję” - podkreślał o. Andrzej Grad.

Autor: oprac. DR

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II

Nagrody za obronę prawdy o św. Janie Pawle II

Piątek, 24.03.2023

Zakon Paulinów został uhonorowany wyróżnieniem „Święty Jan Paweł II - Odkrywajmy Prawdę”, przyznanym przez abpa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego oraz Fundację Instytut Mediów. I o tym wydarzeniu, nad którym jako Radio Jasna Góra objęliśmy patronat, mówimy dziś na antenie w „Panoramie reporterskiego dnia”.

Wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” zostały wręczone w Narodowym Dniu Ochrony Życia, 24 marca, o godz. 14.30 w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze.

Autor: DR