Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila


Wtorek, 29.11.2022

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Słowo o Niewidzialności

Niewidzialność Remigiusza Szumana - zespół nagrywający i koncertujący zależnie od potrzeb w duecie, trio, kwartecie lub kwintecie. Jego skład tworzą: Remigiusz Szuman - głos, gitara, kompozycje i teksty, Marcin Zieliński - instrumenty klawiszowe, gitara basowa, głos, aranżacje, realizacja nagrań, Damiango Zieliński - cajon, instrumenty perkusyjne, głos, Jan Woźniak - kontrabas, głos, Hipolit Woźniak - różne instrumenty strunowe, głos.


Grupa powstała z inicjatywy i dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Piotra Chodzickiego. Początkowo był to jednoosobowy projekt muzyczny, którego premiera miała miejsce 11 grudnia 2015r. w warszawskim klubie Skład Butelek.(zobacz profil FB).


Od 2016r. Niewidzialność jako zespół sporadycznie koncertuje i nagrywa. Owocem działalności studyjnej są opublikowane na serwisie Youtube (zobacz nagranie) single - DIGIDIGIDAJ, Nadzieja, Światło, Adwent i Bezcenni oraz nagrana z gościnnym udziałem znakomitej wokalistki Ani Kułakowskiej piosenka Zapomniana. W chwili obecnej zespół przygotowuje swoją pierwszą długogrającą płytę.

Gościnny udział w nagraniu płyty wzięli: wokalistka Ania Kułakowska, skrzypek Grzegorz Lalek, wiolonczelistka Urszula Lalek oraz gitarzysta Sławek Piec. 


Projekt okładki Dominik Jakubowski.


Nagranie i wydanie płyty stało się możliwe dzięki przeprowadzonej z sukcesem zbiórce niezbędnych funduszy na zrzutka.pl.


Muzyka prezentowana przez zespół to rock akustyczny z elementami poezji śpiewanej i smooth-jazzu.


 


Twórcą Niewidzialności jest niewidomy od urodzenia muzyk i autor tekstów Remigiusz Szuman.


Remigiusz-SzumanOsoba bardzo aktywna, człowiek wielu pasji i zainteresowań, szczęśliwy mąż oraz ojciec czwórki dzieci. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej, inicjatorem odbywającego się w Mosinie k. Poznania festiwalu Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą, laureatem wielu nagród na festiwalach piosenki poetyckiej, autorskiej etc.


 


Jego debiutem fonograficznym jest wydana nakładem MTJ w roku 2011 płyta Opowieści frontowe. W jej nagraniu wzięli udział m.in. Marek Piekarczyk, Robert Litza Friedrich, Mateusz Pospieszalski, Łukasz Drapała i Heinz Fallmann.


Remigiusz Szuman jest też autorem i współ-wykonawcą dwóch płyt rockowej formacji Szumni.


Chwila to pierwsza długogrająca płyta Niewidzialności.


Remigiusz Szuman mówi: Musieliśmy pokonać wiele trudności, z których bodaj najpoważniejszą była nagła utrata wzroku przez naszego perkusjonistę Damiana Damiango Zielińskiego. Nie traciliśmy nadziei i wyszliśmy z nich obronną ręką, dlatego naszą płytę zamyka piosenka pt. Nadzieja.

Wykonawca: Niewidzialność. Nowa płyta Chwila.


Premiera 23 września 2022 roku.


Zespół znany szerzej pod nazwą Niewidzialność Remigiusza Szumana tworzą:


Remigiusz Szuman – głos, gitary, kompozycje, teksty


Marcin Zieliński – instrumenty klawiszowe, fortepian, gitara basowa, głos


Damian Damiango Zieliński – perkusjonalia, głos


Jan Wożniak – kontrabas, głos


Hipolit Wożniak – gitary, głos

Autor: PG

Zobacz również

Zaproszenie do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Zaproszenie do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Wtorek, 31.01.2023

Do 24 lutego przyjmowane są zgłoszenia do 27. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Głównym celem inicjatywy jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. „Naszą stałą troską jest, by zmagania konkursowe nie ograniczały się jedynie do zdobycia wiedzy i atrakcyjnych nagród, ale były okazją do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez spotkanie ze Słowem, które jest 'żywe i skuteczne' (por. Hebr. 4,12). To też dobra sposobność dla młodzieży do dawania świadectwa wiary i dzielenia się nim w swoim środowisku” - podkreślają organizatorzy, czyli Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Rejestracja szkół odbywa się przy użyciu formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie okwb.pl.

Autor: oprac. DR

Płyta tygodnia - A.S.A (Anna Sokołowska - Ala Brudzińska) - Wspomnienia

Płyta tygodnia - A.S.A (Anna Sokołowska - Ala Brudzińska) - Wspomnienia

Poniedziałek, 30.01.2023

Te piosenki zrodziły się z przekonania, że przyszłość zależy wyłącznie od tego, co gdzieś głęboko w nas…

Autor: PG

Jan Paweł II - Odkrywamy prawdę

Jan Paweł II - Odkrywamy prawdę

Sobota, 28.01.2023

„Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę” – to tytuł specjalnego dodatku do najnowszych numerów tygodników katolickich. To odpowiedź na zarzuty formułowane pod adresem świętego papieża o niewłaściwe reakcje na nadużycia seksualne ludzi Kościoła. Dodatek i jego treść zostały zaprezentowane na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem katolickich dziennikarzy i publicystów.

Autor: o.AG

Komunikacja wolna, czysta i serdeczna = spotkanie dziennikarzy

Komunikacja wolna, czysta i serdeczna = spotkanie dziennikarzy

Piątek, 27.01.2023

Częstochowskie środowisko dziennikarskie spotkało się w piątek, 27 stycznia w siedzibie Tygodnika Katolickiego Niedziela. Okazją było przeżywane 24 stycznia w Kościele wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i mediów. Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Na spotkaniu obecni byli dziennikarze głównie Tygodnika Katolickiego Niedziela, Radia Fiat, Radia Jasna Góra, Biura Prasowego Jasnej Góry i Wydawnictwa Paulinianum.

Autor: oprac. RJG

'Pueri Claromontani' świętuje i koncertuje!

'Pueri Claromontani' świętuje i koncertuje!

Czwartek, 26.01.2023

20-lecie Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Claromontani to wydarzenie, które zapowiadamy na antenie Radia Jasna Góra. Msza św. i jubileuszowy koncert są zaplanowane już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia. Na Facebooku Radia Jasna Góra opublikowaliśmy filmik, zrealizowany przez o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, zapraszający na jubileusz. Z radością dzielimy się też newsową informacją, że wczoraj Jasnogórski Chór wystąpił w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania Pary Prezydenckiej z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych. Film z wczorajszego spotkania jest dostępny na prezydenckiej stronie internetowej www.prezydent.pl.

Autor: DR

Święto dziennikarzy

Święto dziennikarzy

Wtorek, 24.01.2023

Dziś 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy. Święto ustanowione zostało przez papieża Piusa XI w roku 1923 (100 lat temu), i od tego czasu obchodzone jest przede wszystkim przez media katolickie. Dziś świętujemy więc także my, dziennikarze Radia Jasna Góra.

„Rola mediów katolickich od początku jest taka sama – aby stać na straży prawdy, i tę prawdę przez duże P, związaną przede wszystkim z Bogiem, głosić na różny sposób – nie tylko wprost katechizując i głosząc Słowo Boże, ale poprzez treści i formę przekazywanych informacji skupiać uwagę, i zwracać uwagę na Prawdy Boże” - podkreśla o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

Autor: DR