Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » W bibliotece nie da się nudzić!


Czwartek, 24.11.2022

W bibliotece nie da się nudzić!
Na Jasnej Górze trwa 32. Forum Szkół Katolickich. W roku szkolnym 2022/2023 do różnych typów placówek: podstawówek, liceów, techników czy szkół specjalnych uczęszcza ponad siedemdziesiąt cztery tysiące dzieci i młodzieży. Wśród nich są także podopieczni częstochowskiej Katolickiej Szkoły Przysposabiającej do Pracy SPSK im. Św. Antoniego z Padwy.

Z kilkorgiem z nich spotkała się Agata Nalichowska by opowiedzieć o niezwykłych warsztatach, w których uczestniczą w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. O szczegółach Katarzyna Malczewska i Agnieszka Omazda, nauczycielki:

Warsztaty odbywają się w gmachu głównym Biblioteki Publicznej im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie. O tym czego nauczyć się mogą młodzi uczestnicy praktyk mówi Iwona Glińska, kierownik działu informacyjno-bibliograficznego oraz działu regionalnego:

Sami uczniowie przekonują, że czas poświęcony na pracę wśród książek nie jest czasem zmarnowanym.

Całość materiału o warsztatach uczniów Katolickiej Szkoły Przysposabiającej do Pracy SPSK im. Św. Antoniego z Padwy w Bibliotece Publicznej im. Władysław Biegańskiego w Częstochowie już wkrótce w zakładce - rozmowy.

Więcej o projekcie w mediach społecznościowych - biblioteki i szkoły.

Autor: AN

Zobacz również

Paulińskie rozmowy o powołaniu - kolejny film z cyklu #PoBratersku

Paulińskie rozmowy o powołaniu - kolejny film z cyklu #PoBratersku

Niedziela, 04.12.2022

W cyklu  #PoBratersku w sieci w ostatnich dniach ukazał się kolejny film z paulinami i o paulinach. O swoim powołaniu, życiu zakonnym i byciu paulinem, rozmawiają o. Andrzej Grad i o. Tomasz Chmielewski. Nagranie video powstało przy okazji jesiennych rekolekcji paulińskich na Bachledówce k. Zakopanego.

Projekt internetowy #PoBratersku jest inicjatywą działającej przy Zakonie Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika grupy ds. powołań, która ma ukazywać sens i piękno życia zakonnego tym, którzy znajdują się poza klasztornymi murami.

Autor: DR / AN

AdoMiS –  akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

AdoMiS – akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

Piątek, 02.12.2022

Adoptuj Misyjnych Seminarzystów - to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, trwająca od 10 lat. Dziś na antenie Radia Jasna Góra o akcji AdoMiS opowiadał ks. Maciej Będziński, dyrektor PDM w Polsce. Celem akcji jest wsparcie duchowe i materialne przyszłych kapłanów w krajach misyjnych.

Autor: DR

Adwent - czas przygotowania na przyjście Jezusa

Adwent - czas przygotowania na przyjście Jezusa

Czwartek, 01.12.2022

O znaczeniu i symbolice adwentu mówiliśmy dziś w „Rozmowie poranka”. Gościem Marcina Bernasia była s. dr Iwona Kopacz, liturgistka, redaktor naczelny miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” i biuletynu liturgicznego „Dzień Pański”. Jak podkreślała, czas adwentu jest przygotowaniem na spotkanie z Chrystusem.

Autor: DR

Dobry czas na „Remont Małżeński”

Dobry czas na „Remont Małżeński”

Środa, 30.11.2022

Na „Remont Małżeński” zapraszali na naszej antenie Maria i Jakub Kupczykowie ze Wspólnoty Rodzin Emaus w Częstochowie. Jak tłumaczyli w rozmowie z Marcinem Bernasiem, to trzydniowe rekolekcje połączone z czasem pracy nad relacją małżeńską. „Remont” rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 2 grudnia w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie. Radio Jasna Góra od kilku lat ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: DR

Spotkanie w 640. rocznicę obecności Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Spotkanie w 640. rocznicę obecności Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Wtorek, 29.11.2022

Refleksja nad jasnogórskim dziedzictwem, zwłaszcza w myśli i nauczaniu bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego stanie się tematem „Spotkań jasnogórskich”, które zaplanowano na dzisiejszy wieczór o godz. 18:30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. To wydarzenie, nad którym objęliśmy patronat medialny, będziemy dla Państwa transmitować na antenie Radia Jasna Góra. W „Rozmowie poranka” gościem Marcina Bernasia był Kamil Sulej, prezes Fundacji Civitas Christiana, współorganizator wydarzenia.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Wtorek, 29.11.2022

Twórcą Niewidzialności jest niewidomy od urodzenia muzyk i autor tekstów Remigiusz Szuman. Chwila to pierwsza długogrająca płyta Niewidzialności.

Autor: PG