Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Bóg Cię kocha! - wspominamy śp. o. Stanisława Jarosza


Środa, 23.11.2022

Bóg Cię kocha! - wspominamy śp. o. Stanisława Jarosza
Czy jestem do dyspozycji Maryi? - to pytanie towarzyszące całe życie o. Stanisławowi Jaroszowi stało się myślą przewodnią specjalnego programu Radia Jasna Góra w środę, 23 listopada. W dniu, kiedy na Bachledówce odbywały się uroczystości pogrzebowe śp. o. Stanisława, wraz z Państwem wspominaliśmy tego niezwykłego paulina.

W dwóch częściach, wyemitowaliśmy ścieżkę dźwiękową wywiadu rzeki „Rozmowy wskazujące Drogę”, który z o. Stanisławem przeprowadził jego współbrat o. Paweł Subik. Usłyszeliśmy m.in. wspomnienia z peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej – o. Stanisław przez wiele lat był kustoszem nawiedzenia i jeździł z Obrazem po polskich parafiach. Emisja całości materiału jeszcze raz na naszej antenie o godz 22:00.

Wielu z nas znało osobiście o. Stanisława, który nie tylko posługiwał w Radiu Jasna Góra, ale zawsze chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące m.in. Duchowej Adopcji. Tak współpracę z Nim wspominali dziś Izabela Banaszewska i Dariusz Ciszewski:

W archiwum radiowym odnaleźć można cykl „Rozmów Nikodemów”, który o. Stanisław współprowadził z Dariuszem Ciszewskim przez wiele lat:

Izabela Banaszewska podzieliła się z Państwem osobistą refleksją ze spotkań z o. Stanisławem:

Natomiast Dariusz Ciszewski wspominał także jedno ze spotkań z o. Stanisławem przy okazji audycji „Muzyczne dary”:

W „Panoramie reporterskiego dnia” spotkaliśmy się z Barbarą Szyc, wieloletnią współpracownicą o. Stanisława w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – rozmowa będzie do odsłuchania już wkrótce na naszym radiowym SoundCloud.

Zapraszaliśmy także Państwa do dzielenia się z nami swoimi wspomnieniami o o. Stanisławie – dziękujemy za wszystkie smsy i komentarze na Facebooku. Oto kilka z nich:

Witam, pamiętam te rozmowy w radio z p. Darkiem Ojca Jarosza. Mnie to tak zainteresowało, że nie mogłam się doczekać nowych spotkań, na antenie tych rozmów. Wielka strata Wielki Człowiek Pamiętam
Ewa

Witam. Lata temu słuchałam rozmów Agnieszki Porzezińskiej z o. Jaroszem. Nawet nastawiałam budzik na 2 w nocy, bo wtedy ten program był. Dzięki o. Jaroszowi podjęłam dzieło Duchowej Adopcji. Dzień po śmierci o. Stanisława adoptowałam duchowo kolejne dziecko prosząc, aby było na miarę o. Jarosza. Dzięki Niemu uwierzyłam że BÓG MNIE KOCHA. Pozdrawiam.
Paulina

Uwielbiałam o. Jarosza już gdy był na JG. Często prowadził „Słowo na niedzielę” w RJG , to było piękne. Wczoraj cały dzień słuchałam jego homilii. Niech Bóg ma GO w swojej opiece.
Zofia

Zawsze głośniej nastawiałam radio, jak słyszałam głos ojca Jarosza. Wspaniale, że z archiwum radiowego będzie można czerpać i wspominać ojca Stanisława, bo zawsze będzie żywy w naszych myślach i sercach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie i przyjmij do grona zbawionych.
Niezapomniany Kapłan i Człowiek ojciec Stanisław... Mam kilkadziesiąt kaset nagrań audycji - Rozmów Nikodemów i niedzielnych audycji Słowo na niedzielę. Słowa prosto z serca, takie życiowe docierające do każdego słuchacza....... Niech ojciec Stanisław w niebie wyjedna nam u Matki Bożej więcej takich Kapłanów trafiających do serc ludzkich.
Pozdrawiam z Bełchatowa

Niezapomniane dla mnie są interpretację niedzielnych czytań mszalnych ks. Stanisława Jarosza i porównanie ich z kazaniami z kościoła św. Krzyża w Warszawie, a potem interpretacja w mojej parafii. W jego kazaniach było dużo praktycznych rad dla przeciętnego katolika np. jeżeli chcesz uporządkować myśli, powtarzaj: Jezu synu Dawida zmiłuj się nad nami.
Andrzej

Chciałam podziękować za fantastyczny wywiad Ojca Pawła z Ojcem Stanisławem. Kiedy kilka dni temu syn spytał mi się, czy znam Ojca Stanisława. Myślałam że nie, że kojarzę nazwisko. Po wywiadzie O. Pawła okazało się już jasne. W 2019 roku myślę, że był Ojciec jako ,,Hetman Maryi” w naszej Parafii w Archidiecezji Poznańskiej. Syn również miał możliwość kilka miesięcy przebywać z Ojcem na Bachledówce. Dziękuję Bogu i Maryi za piękne, bogate Duchem Św. świadectwo życia Ojca Stanisława. P.s. Dzisiaj rano podczas Mszy św. ofiarowałam komunię św. w intencji Świętej Pamięci Ojca Stanisława.
Marlena

Też się wzruszam, to przepiękne, co mogłam dziś posłuchać o Ojcu Stanisławie. Tak, Rozmowy Nikodemów, tak moja wiara się od tego zaczęła

Ewa
Autor: DR/ AN

Zobacz również

Paulińskie rozmowy o powołaniu - kolejny film z cyklu #PoBratersku

Paulińskie rozmowy o powołaniu - kolejny film z cyklu #PoBratersku

Niedziela, 04.12.2022

W cyklu  #PoBratersku w sieci w ostatnich dniach ukazał się kolejny film z paulinami i o paulinach. O swoim powołaniu, życiu zakonnym i byciu paulinem, rozmawiają o. Andrzej Grad i o. Tomasz Chmielewski. Nagranie video powstało przy okazji jesiennych rekolekcji paulińskich na Bachledówce k. Zakopanego.

Projekt internetowy #PoBratersku jest inicjatywą działającej przy Zakonie Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika grupy ds. powołań, która ma ukazywać sens i piękno życia zakonnego tym, którzy znajdują się poza klasztornymi murami.

Autor: DR / AN

AdoMiS –  akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

AdoMiS – akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

Piątek, 02.12.2022

Adoptuj Misyjnych Seminarzystów - to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, trwająca od 10 lat. Dziś na antenie Radia Jasna Góra o akcji AdoMiS opowiadał ks. Maciej Będziński, dyrektor PDM w Polsce. Celem akcji jest wsparcie duchowe i materialne przyszłych kapłanów w krajach misyjnych.

Autor: DR

Adwent - czas przygotowania na przyjście Jezusa

Adwent - czas przygotowania na przyjście Jezusa

Czwartek, 01.12.2022

O znaczeniu i symbolice adwentu mówiliśmy dziś w „Rozmowie poranka”. Gościem Marcina Bernasia była s. dr Iwona Kopacz, liturgistka, redaktor naczelny miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” i biuletynu liturgicznego „Dzień Pański”. Jak podkreślała, czas adwentu jest przygotowaniem na spotkanie z Chrystusem.

Autor: DR

Dobry czas na „Remont Małżeński”

Dobry czas na „Remont Małżeński”

Środa, 30.11.2022

Na „Remont Małżeński” zapraszali na naszej antenie Maria i Jakub Kupczykowie ze Wspólnoty Rodzin Emaus w Częstochowie. Jak tłumaczyli w rozmowie z Marcinem Bernasiem, to trzydniowe rekolekcje połączone z czasem pracy nad relacją małżeńską. „Remont” rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 2 grudnia w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie. Radio Jasna Góra od kilku lat ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: DR

Spotkanie w 640. rocznicę obecności Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Spotkanie w 640. rocznicę obecności Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Wtorek, 29.11.2022

Refleksja nad jasnogórskim dziedzictwem, zwłaszcza w myśli i nauczaniu bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego stanie się tematem „Spotkań jasnogórskich”, które zaplanowano na dzisiejszy wieczór o godz. 18:30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. To wydarzenie, nad którym objęliśmy patronat medialny, będziemy dla Państwa transmitować na antenie Radia Jasna Góra. W „Rozmowie poranka” gościem Marcina Bernasia był Kamil Sulej, prezes Fundacji Civitas Christiana, współorganizator wydarzenia.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Wtorek, 29.11.2022

Twórcą Niewidzialności jest niewidomy od urodzenia muzyk i autor tekstów Remigiusz Szuman. Chwila to pierwsza długogrająca płyta Niewidzialności.

Autor: PG