Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Modlitwa za dusze w czyścu


Środa, 02.11.2022

Modlitwa za dusze w czyścu
Dziś wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Odwiedzamy cmentarze, wyrażając w ten sposób pamięć o naszych bliskich, którzy już odeszli. W wielu punktach programu Radia Jasna Góra mówimy o przesłaniu tego dnia, połączonego z modlitwą za zmarłych.

Od dziś do 8 listopada na naszej antenie proponujemy Państwu wspólną modlitwę różańcową za zmarłych, prowadzoną przez Ojca dyżurnego z telefonicznym udziałem słuchaczy. „Radiowe wypominki” rozpoczynają się codziennie o godz. 12:30.

Pozostając w tematyce modlitwy za zmarłych, w „Rozmowie poranka” o akcji internetowej „Czysty czyściec” z ks. Łukaszem Wiśniewskim ze Zgromadzenia Księży Marianów, rozmawiał Dariusz Ciszewski.

„Według licznych świadectw świętych w czyśćcu przebywa wiele dusz. Chcemy objąć ich swoją modlitwą. Zarówno tych, którzy odeszli dawno temu, jak i tych, których być może dobrze znaliśmy – naszych bliskich zmarłych” – czytamy na stronie internetowej Centrum Pomocników Mariańskich czystyczysciec.pl. Jak włączyć się w modlitwę – także w intencji swoich bliskich zmarłych, i jak ta akcja modlitewna wygląda - o tym zarówno w rozmowie (już wkrótce na naszym radiowym SoundCloud), jak i na stronie internetowej.

Z kolei o tym, czym są odpusty, jak można je uzyskać, jakie trzeba spełnić warunki i dlaczego warto pomagać duszom w czyśćcu ciepiącym – już przedwczoraj tłumaczyła na naszej antenie s. Anna Czajkowska ze zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, autorka książek o tematyce czyśćca czy odpustów: „Odpusty. Odkryć skarb na nowo”; „Czyściec w życiu ziemskim”; „Z pomocą cierpiącym w czyśćcu”.

„Odpusty są skarbem. Możemy podzielić się nim ze zmarłymi cierpiącymi w czyśćcu, aby doświadczyli już pełnej szczęśliwości w niebie” – tłumaczy s. Anna. Rozmowa Danuty Romanowskiej jest do odsłuchania na naszym radiowym SoundCloud.

Dziś w mediach społecznościowych, w tym także na Facebooku Radia Jasna Góra, zadebiutował kolejny odcinek projektu internetowego „Rozmowy ‘po bratersku’ o świętości” – o. Andrzej Grad razem z o. Jakubem Szymczychą, rozmawiają na temat słów papieża Franciszka: „Modlitwa za zmarłych, wzmocniona nadzieją daną przez Chrystusa Zmartwychwstałego, nie jest celebrowaniem kultu śmierci, lecz jest aktem miłości wobec naszych braci i sióstr oraz noszeniem brzemion jedni drugich”. Więcej o video-projekcie #PoBratersku pisaliśmy tutaj.


Autor: DR

Zobacz również

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Wtorek, 18.06.2024

Australia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone i Polska – w tych krajach posługuje jedenastu paulinów świętujących 18 czerwca jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Wśród nich są m.in. o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu i o. Marian Waligóra, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Autor: AN/BPJG

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 17.06.2024

Podoba Ci się nasze logo? Chcesz je zobaczyć na plakacie swojego wydarzenia? Poproś o patronat. Radio Jasna Góra wspiera medialnie różnorodne inicjatywy związane z częstochowskim Sanktuarium, wpisujące się w misję Kościoła i promujące dobre wartości.

Autor: AN

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Piątek, 14.06.2024

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej trwa na Jasnej Górze w dniach 14-15 czerwca. Temu właśnie spotkaniu użyczamy sobotni czas antenowy. O godz. 12:00 z jasnogórskiego Szczytu będziemy transmitować centralny punkt pielgrzymki, czyli uroczystą Eucharystię, której przewodniczyć ma bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Wcześniej, bo tuż po godz. 9:00, zapraszamy do wysłuchania „Rozmowy dnia” – gościem o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, będzie Andrzej Kamiński, nowy prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Został nim mianowany 13 marca tego roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski na 4-letnią kadencję.

Autor: DR

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Czwartek, 13.06.2024

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych kapłanów, na Jasną Górę. To już tradycja, że od połowy maja przez cały niemal czerwiec młodzi księża z diecezji, a także zakonów przyjeżdżają do Maryi zawierzając Jej, już na początku, swoje kapłańskie życie. Z jasnogórskimi reporterami dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o powołaniu i drodze do kapłaństwa, o ludziach, którzy im na tych ścieżkach towarzyszyli, opowiadają też o miejscu, jakie Maryja zajmuje w ich życiu.

W wieczornej i nocnej Panoramie reporterskiego dnia wybrzmią dziś rozmowy z młodymi kapłanami z arch. łódzkiej i diec. płockiej, natomiast na naszym radiowym Sound Cloud można odnaleźć więcej zapisów rozmów z tegorocznymi neoprezbiterami.

Autor: DR

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Środa, 12.06.2024

Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy ojcom paulinom, świętującym dziś 25-lecie kapłaństwa. Transmitowaliśmy jubileuszową, dziękczynną Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej, a rozmowy z jubilatami wybrzmiały w rozmowie dnia i w bloku rozmów reporterskich.

Wśród paulinów, srebrnych jubilatów jest o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry - o swoim kapłaństwie opowiedział w rozmowie z Mirosławą Szymusik z Biura Prasowego Jasna Góra News.

Autor: DR

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Wtorek, 11.06.2024

Trwa 67. dzień nawiedzenia Matki Bożej w arch. częstochowskiej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W tym kontekście gościem Radia Jasna Góra była Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska i pomysłodawczyni peregrynacji kopii Cudownego Obrazu po świecie „Od Oceanu do Oceanu”.

„Mnie niesłychanie cieszy, że Ona teraz wróciła do macierzy, czyli wróciła do Częstochowy, jeździ po archidiecezji” – mówiła Ewa Kowalewska. Opowiedziała też o idei i przebiegu peregrynacji przez świat „Od oceanu do oceanu”.

Autor: DR